Holčičí blog

Holky, něco pro nás: správná péče o pleť a líčení – 1. díl

Spread the love
Share

Každý den řešíš jedno a to samé: co si mám vzít na sebe? Jaké oblečení sladit? A jak se k němu nalíčit?

Je to každodenní (téměř rutinní, otravné a přitom nevyčerpatelné a paradoxně ve výsledku zábavné) dilema každé holky na tomto modro-růžovém světě. Umění je nejen sladit barvy oblečení, ale také vybrat správný make-up.

Musíš mít na paměti, že ani s barvami se to nesmí přehánět! Holka by přece neměla vypadat jako klaun.

Každá se chceme líbit, ať už kvůli někomu konkrétnímu odnaproti nebo už jen kvůli svému pocitu. V každé z nás je to prostě zakořeněné.

Pamatuješ si ještě, jak sis jako malá hrála s maminčinými šminkami a maminka pak přišla a buďto si tě vyfotila, nebo rychle vzala ručník či papírový ubrousek a smyla to umělecké dílo z  malého obličejíku?

Taky tě baví nakupování šminek?

Většinou, když si chceš koupit kosmetiku a všechny ty štětečky na linky, pudr a stíny, jdeš ke své ověřené značce. Oči jezdí po regálech, hledáš vhodný odstín a to, co ti chybí.

Některé kosmetické věcičky se dají zkombinovat, ale u některých to nedopadne dobře. Je dobré mít vše od jedné značky. Když však nemůžeš něco sehnat, pochopitelně musíš jít jinam. Co jiného ti zbývá.

Ted se zaměříme na správné kroky při líčení.

Základem je báze, hydratace a pěstění

Jsou báze mastné a nemastné. Správná báze by měla být lehká a nemastná. A hlavně neutrální, to znamená aby nezpůsobovala žádné zabarvení.

Báze vytvoří jemný film, který zároveň také slouží k hydrataci pleti.  Báze slouží jako fixátor, aby to, co si po té naneseme na obličej, perfektně drželo.

Při líčení pozor na nos!

Důležité místo pro nános jsou určitě křídla tvého nosu, když tam není báze nebo je nosík suchý, tvoří se ostrůvky nánosu, či se křídla nosíku začnou loupat.

A pokud se rozhodneš, že si bázi nekoupíš, pak místo ní můžeš použít podkladový hydratační krém v barvě do meruňky. Obličej bude mít zdravý a svěží vzhled.

Nanášení báze

Báze se nanáší na celý obličej jemnými poklepy. Hlavně nesmíš vynechat místa pod očima, víčka a nosní křídla. Nanáší se jako první ze všech těch šminek. Tím pochopitelně myslím, že ji používáme před líčením. Pleť je pak dobře hydratovaná a má úžasné vlastnosti: je pružná a poddajná. Není-li tomu tak, tak se nanášení báze opakuje.

Tip: Nejlepší doba pro nanášení báze je při snídani, to má pleť více času na vstřebání.

 

Pozor! Tím péče o pleť nekončí! Počkej si na pokračování. Vyjde už zítra!

 

Nikča

 

Píši do několika médií a chci udělat maximum pro www.superrodina.cz, která by se měla stát jedním z nejčtenějších médií na českém internetu. Věřím, že i mnozí čtenáři se rádi budou spolupodílet na tvorbě tohoto specifického média.

Share
error: Obsah je chráněný autorskými právy