Kultura

We Will Rock You – akce v Edinburghu pod záštitou Mercury Phoenix Trust

Spread the love
Share

Máme před sebou pouhý jeden měsíc – 1. prosince si opět svět připomene Světový den AIDS a s ním v duchu všechny trpící na celém světě. Slavné, kteří na nemoc zemřeli či jsou infikováni, ale i neznámé tváře, pocházející především z Afrického kontinentu, jenž se stal téměř hrůzným symbolem této smrtelné choroby.

Do Edinburghu zavítá velká show plná hvězd pod záštitou nadace Mercury Phoenix Trust. Členové rady charitativní organizace na pomoc trpícím lidem AIDS jsou Brian May, manažer skupiny Queen, Jim Beach, dlouholetá přítelkyně Freddieho, Mary Austinová, a Roger Taylor. Nadace byla založená v roce 1992. Za svou existenci získala Mercury Phoenix Trust na 15 milionů dolarů. V boji proti AIDS miliony dolarů pomohly již po celém světě ve více než 750 grantech. Peníze putovaly do Světové zdravotnické organizace, ale i drobných skupin, jejichž chod zaštiťují dobrovolníci v Ugandě, Keni, Jižní Africe, Zambii, Nepálu a Indii.

K Brianovi Mayovi se 1. prosince připojí osobnosti, známé především ze Spojeného království, Rhydian Roberts, Noel Sullivan, Leon Lopez, Ian Reddington, Ashley J. Russel a Douglas Jenny.

Brian May o připravované akci podle serveru queenonline řekl: “Jsem opravdu nadšený, že se show koná v Edinburghu, vždycky je to velká zábava a fantastická atmosféra a to, že víme, že budeme vybírat peníze na Mercury Phoenix Trust, je třešničkou na dortu.”

 

 

 

Fenomén Freddie Mercury

Léta míjejí a  na některé osobnosti nejenže nelze zapomenout, nýbrž není možné ani umenšit jejich vliv. Zejména když tvořily dějiny.

Freddie Mercury vytvářel dějiny rocku, „infikovaného“ operou. A ukázal, že navzdory smrtelné nemoci, se dá dál tvořit a žít, dokud to krutě odměřený čas dovolí.

Pink – Funhouse Tour Live in Australia

Z jiného soudku a přitom stále nohama na zemi. Níže uvedené video sic nesouvisí s akcí Mercury Phoenix Trust, plánovanou na 1. prosince, nicméně jedná se o píseň Bohemian Rhapsody, kterou zpěvačka Pink přezpívala v rámci turné Funhouse Tour Live in Australia v roce 2010. Málokdo kdy dokázal vložit do originálních písní frontmana skupiny Queen takovou sílu, že by byla byť jen zčásti „stravitelná“. Zpěvačce Pink se povedlo to, co jiní nedokázali. Dala Bohemian Rhapsody další naději.

Píši do několika médií a chci udělat maximum pro www.superrodina.cz, která by se měla stát jedním z nejčtenějších médií na českém internetu. Věřím, že i mnozí čtenáři se rádi budou spolupodílet na tvorbě tohoto specifického média.

Share
error: Obsah je chráněný autorskými právy