Share

Fanoušci byli zklamáni. Koncert skupiny Metallica v Novém Dillí se nekonal. Čtyři manažeři z DNA Entertainment byli o víkendu vzati do vazby.

Tento incident však nenarušil další plány a Metallica mohla uskutečnit show po exotické Indii. Na padesát tisíc diváků si mohlo v neděli užít koncert v Bangalore.

„Indie mění naše životní zkušenosti,“ vzkázal davu zpěvák James Hetfield. A klasici brilantního roku zahráli fanouškům Master of Puppets, Enter Sandman a nezapomenutelný a naprosto originální Nothing Else Matter.

Koncert v Novém Dillí byl původně zrušen kvůli „technickým důvodům“ a to jen několik hodin předtím, než skupina měla předstoupit před 25 000 fanoušků. Ti se samozřejmě značně rozčílili a pustili se do likvidování všeho, co jim přišlo pod ruku. Odhadovaná škoda na zničeném zařízení činí zhruba 200 000 dolarů.

Policie v sobotu zatkla čtyři manažery DNA Entertainment, včetně provozního vedoucího, Rajesh Chandwani, spolu se třemi členy jeho týmu. Dále bylo zaznamenáno také několik stížností od fanoušků, kteří tvrdili, že DNA Enterntainment prodalo více vstupenek, než dovolovala kapacita, a že nikdo nebyl včas informován o zrušení celé akce.

Mezitím DNA Enterntainment dala bankovní záruku 10 milionů rupií ($ 200,000) v souladu s místními předpisy. Důvody zrušení koncertu jsou předmětem šetření. Vyšetřovatelé zamrazili účty, aby pořadatelé show neměli přístup k žádným příjmům, které byly nabyty ze vstupenek z koncertu.

Fanoušci v BangaloreUkázka koncertu z Bangalore, youtube