Share

Ve Spojených státech rozpustilý Casanova a Zorro ve zrzavém kožichu s nezaměnitelným hlasem Antonia Banderrase nastartoval předevčírem 28. října na plátna kin s dramatickým úspěchem.

Samotné recenze už předesílaly, že se bude jednat o pořádnou show, která předjímá, jak to bylo, než „roztomilá kočička“ poznala Shreka a jeho přátele.

V pátek už Kocour vydělal 9,6 milionů dolarů. A DreamWorks Animation předpokládá, že o víkendu to bude 38 milionů dolarů.


Halloweenský víkend (snad s maskami „zemřelého“ Charlieho Sheena v Dva a půl chlapa, jak to s humorem sám vyhozený herec pojal) bude pro zrzka v botách zajímavým finančním přínosem. Podle amerických zvyků bývá v tomto období spíše zvykem uvádět filmy se strašidelnou halloweenskou tematikou. Kritici upozorňují, že to může negativně zasáhnout výdělky pro filmové studio. Zatím tomu však nadšení dětských diváků nenasvědčuje. Navíc se očekává další boom do příštího víkendu.

Kocour v botách je filmem, který je již pátým v pořadí, kde se setkají hvězdy jako Antonio Banderas a Salma Hayek. Tyto celebrity si spolu zahráli ve snímcích – Desperado, Frida, Spy Kids 3-D: Game Over a Kdysi dávno v Mexiku.

Kocour se podepisuje svým ostrým kordem „P“ (jako Puss), podobně jako El Zorro se identifikoval svým „Z“. Antonio Banderas se již předtím proslavil v Zorro: Tajemná tvář a Legenda o Zorrovi.