Share

 

Lady Gaga přijela do Indie. Oblékla se stylově – vlasy se jí třpytily barvami indické vlajky – šafrán a zelená.

Lady Gaga přivítala své fanoušky hindským pozdravem „Namaste“. V pátek zahájí v Novém Dillí svou první indickou návštěvu.

„Cítím se tak požehnaná. Před lety bych si nikdy nedovedla představit, že budu moct přijet do Indie a hrát a setkat se s novými úžasnými fanoušky, které tu jsou, „řekla na úvod.

„Indické památky jsou krásné, ale nejkrásnější jsou lidé.“

Lady Gaga neponechala nic náhodě. Jak je pro ni typické, oblečení musí danou situaci charakterizovat a doplňovat. Zvolila proto splývavé šaty, navržené newyorským designérem indického původu, Naeemem Khanem .

Indií se nechala inspirovat i na Twitteru. Podle zpráv 28. srpna zveřejnila na svém účtu citát indického mystika Osho , „Kreativita je největší formou vzpoury.“

Osho (dříve známý jako Bhagwan Shree Rajneesh, zemřel v roce 1990) je považovaný za jednoho z nejinspirativnějších a nejkontroverznějších indických duchovních mistrů. Byl a je  známý kvůli svým průkopnickým názorům, kombinujících to nejlepší z východní a západní filozofie a toto spojení popsal jako „Zorba Buddha „.

Osho se také proslavil na počátku osmdesátých let svou „sbírkou“ více jak 90 Rolls Royce a jeho následovníci vybudovali rozlehlé území o 64.000 akrech na ranči v Oregonu.

Lady Gaga se v rozhovoru pro THR chlubila, že rebelce Osho velmi dobře zná: „Ano Osho ! Četla jsem spoustu Oshových knih, a četla jsem hodně o ( Oshově) rebéliích… A o tom, jak kreativita je největší formou vzpoury v životě. Je důležité postavit se za to, v co věříte, a bojovat za rovnoprávnost. Rovnoprávnost je jedna z nejdůležitějších věcí v mém životě – společenská, politická a ekonomická rovnoprávnost – to všechno jsou věci, za které v mé zemi jako občan bojuji. Tak jsem četla Osho (-vi knihy) , protože nejenom že miluji jeho práci a to, o čem píše, ale myslím si, že je ve mně kus indického hippie! “

Podle Lady Gaga je Album Born This Way o reinkaranci. „Toto album je o reinkarnaci – reinkarnace během tvého jednoho života – to je to. Ne jeden za druhým, ale právě teď. Je to o znovuzrození, znovu a znovu se o osvobodit k lásce k hudbě a umění náboženství a vášně. Věřím, že v ničem nejsi uvězněný. Věřím, že můžeš vždycky se osvobodit a to je to, o čem je toto album.“