Share

Další výsledky vyšetřování, které byly zveřejněny, ukazují, že smrt Amy Winehouse rozhodně nebyla sebevražedným aktem. Lékaři, zainteresovaní do vyšetřování, znovu potvrdili, že Amy opakovaně odmítala protialkoholní léčbu.

Podle lékařského týmu chtěla tento problém řešit „vlastním způsobem“.

Závěrečné posudky ukazují, že Amy Winehouse zemřela 23. července na otravu alkoholem. Její lékařka, která měla zpěvačku na starosti po dobu čtyř let, Dr. Christina Romete, uvedla, že Amy Winehouse viděla svou budoucnost optimisticky a několikrát odmítla psychologickou terapii, která by pomohla vyřešit její problémy s alkoholem.

„Ona (Winehouse) byla proti jakékoliv psychologické terapii… byla jednou z nejinteligentnějších mladých žen, které jsem kdy potkala. Byla velmi odhodlaná dělat věci po svém, včetně její léčby.“ Řekla podle oficiální zprávy. Rovněž podle Romete Amy Winehouse často střídala období abstinence s obdobím absolutnímu propadu alkoholu.

U její postele, kde byla zpěvačka nalezena mrtvá, se válely tři lahve vodky.

Lékařka potvrdila, že viděla Amy kolem sedmé hodiny večer před její smrtí. A už tehdy byla Winehouse opilá. Podle jejich slov však byla klidná, nenadávala, ačkoliv ji Romete říkala, ať nepije, a byla schopná bezproblémové konverzace.

Romete řekla, že neměla žádné obavy, že by si Winehouse plánovala takto vlastní sebevraždu. Protože jejich rozhovor byl optimistický. Bavily se spolu o blížících se zpěvaččiných 28. narozeninách.

„Kromě faktu, že (Amy) začala zase pít, jsem neměla žádné další obavy. Neobávala jsem se, že se chtěla zabít … mluvila o budoucnosti. Řekla: >Ještě jsem neudělala spoustu věcí, které jsem chtěla.< Dívala se dopředu."

Vyšetřování pod vedením patologa profesora Suhaila Baithuna také ukázalo, že v době její smrti, měla v sobě 416 mg alkoholu na decilitr krve. Amy byla navíc značně podvyživená a křehká i co do zdraví.

Normální člověk má svůj limit 80 mg, při 200 mg už ztrácíte kontrolu nad svým tělem a u více než 350mg alkoholu na decilitr krve vám s vysokou pravděpodobností hrozí smrt. Koronerova asistentka Suzanne Greenaway pronesla u soudu, že její „smrt (byla) nešťastnou náhodou“

Rodina Amy Winehouse ve veřejném prohlášení uvedla, že tento výsledek je pro ně alespoň „úlevou“, neboť tak mohli zjistit, co se ve skutečnosti stalo s jejich dcerou.