Share

U soudu vypovídala bývalá pacientka doktora Conrada Murraye,  Ruby Mosleyová. Její výpověď lékaře, který se staral o Michaela Jacksona, rozplakala.

Rukou si zakrýval oči a otíral slzy.

Doktora Murraye přišlo hájit před soud pět jeho pacientů. Silné reference svědků obhajovaly lékařské schopnosti a popsaly doktora jako laskavého a štědrého lékaře.

Jeden pacient trval na tom, že dr. Murray není chamtivý, neboť si otevřel svou kardiologickou praxi po svém otci v chudé komunitě v Houstonu v Texasu.

Lékař stále popírá všechna obvinění.

Pacientka Ruby Mosleyová řekla, že poznala lékaře Michaela Jacksona po té, co si otevřel kliniku v Acres Home.

„Kdyby byl chamtivý, nikdy by nepřišel do komunity,“ řekla. Potvrdila, že většina obyvatel jsou důchodci.

„Nejlepší doktor“ – i taková slova zněla u soudu.

Čtyři další svědci – všichni pacienti se srdečními onemocněními, řekli o lékaři, že se o ně staral poctivě a důkladně.

„Důvod, proč jsem sem přišel, je, abych pomohl Dr. Murrayovi, který je známý svou láskou, soucitem (a) citlivostí ke svým pacientům. Každý z nich i já si nemyslím, že udělal to, za co je obviňovaný,“ řekl Gerry Causey z Utahu .

Další svědek, Andrew Host z Las Vegas, vypověděl: „Jsem naživu díky tomuto muži. Tento muž, co tam sedí, je nejlepší doktor, jakého jsem kdy viděl.“

Stále však Dr. Murray čelí obvinění, že dal Jacksonovi smrtelnou dávku anestetikum propofol, kterou aplikoval zpěvákovi kvůli jeho nespavosti. Lékař tvrdí, že smrtící dávku si musel dát zpěvák sám bez cizího zavinění.