Glosy

Sen Milionáře z chatrče se realizoval. Chudák vyhrál milion dolarů v indické hře “Chcete být milionářem?”

Spread the love
Share

Chudý státní úředník z východní Indie se stal prvním člověkem, který kdy vyhrál 1 milion dolarů v indické herní show.

Indická verze populární hry „Chcete být milionářem?“ přinesla finanční bohatství Sushilu Kumarovi a stal se tak vzorem pro miliony dalších, kteří se chtějí dostat ze svého bídného života pryč, někam na výsluní.

Je to realizovaná – snad ještě dojemnější – verze oscarového filmu z roku 2008. V „Milionáři z chatrče“ získal hlavní cenu právě také nuzný chudák. To byl však film. Kumar je realita.

Podle agentury AP Kumar a jeho manželka prý čtyři měsíce plakali, když jim indická superstar Amitabh Bachchan předal šek v hodnotě 50 milionů rupií, což je více než milion dolarů.

Vítězství bylo zasloužené – Kumar odpověděl na všechny otázky správně.

Dnes milionář, před krátkou dobou ještě vládní úředník se 120 dolary měsíčního platu. Aby uživil rodinu přivydělával si ještě jako soukromý učitel v malém městečku Motihari ve východním Biháru.

Kumarovi je 26 roků. Jeho otec byl zemědělský dělník. V televizní show řekl divákům, že jeho rodina byla tak chudá, že si nemohl dovolit ani televizi.

Soutěž sledoval u souseda, kde zaškrtával správné odpovědi. Když to soused uviděl, řekl mu, že by se měl přihlásit a zkusit štěstí. Když se Kumar vydal do mumbajského studia, byla to jeho první cesta do velkého města. Na začátku byl přesvědčený, že vyhraje 50 000 dolarů nebo 100 000 dolarů, ale vyhrát hlavní výhru? Zdálo se mu to nedosažitelné.

Když padla třináctá otázka, zvažoval, jestli si nenechat 200 000 dolarů a odejít domů. Nakonec se rozhodl pokračovat.

„Když jsem se podíval na otázku, nemyslel jsem si, že bych znal odpověď, zíral jsem na ni dlouhou dobou a najednou jsem věděl, že dvě ze čtyř možností rozhodně nejsou správné,“ uvedl Kumar.

Využil „záchranné lano“ a zvolil možnost padesát na padesát.

Ale to diváci ještě neviděli. Indická televize je nechává v napětí a závěrečné záběry odvysílá příští týden.

Kumar už ví, že koupí nový domů, splatí dluhy svých rodičů a dá svým čtyřem bratrům nějaké peníze, aby mohli začít podnikat. A nejspíš realizuje své plány na vybudování knihovny v Motihari, aby děti z vesnice měly přístup ke knihám.

Soutěž v roce 2000 nabízela jackpot maximálně 200 000 dolarů. Dnes už je to více jak milion.

Píši do několika médií a chci udělat maximum pro www.superrodina.cz, která by se měla stát jedním z nejčtenějších médií na českém internetu. Věřím, že i mnozí čtenáři se rádi budou spolupodílet na tvorbě tohoto specifického média.

Share
error: Obsah je chráněný autorskými právy