Madonnu vypískali londýnští fanoušci. Je skutečně W.E. tak špatný?

Říjen 24, 2011 in Kultura, Nejnovější trailery

share save 171 16 Madonnu vypískali londýnští fanoušci. Je skutečně W.E. tak špatný?

 

Madonna je světově uznává zpěvačka a celebrita. Zahrála si i v nemnoha filmech. Těžce však zakouší, když se snaží prezentovat svůj film „W.E.“. Kritika má značné výtky a nyní byla i „vypískána“ z Londýna.

Madonna na to jen pokrčila rameny a poznamenala, že „ví, jaké to je být nepochopený v globálním měřítku.“

Madonu vypískali fanoušci v BFI London Festival, kde se promítala premiéra jejího filmu. Oklepala se z nezdaru a řekla, že stejně jako Wallis Simpsonová i ona byla „nepochopena“.

Je skutečně film tak špatný? Podívejte se na trailer, poslechněte si hudbu v pozadí. Je kritika skutečně spravedlivá nebo jen veřejnost nemůže spolknout, že film režírovala právě Madonna?

Fanoušci původně čekali dlouhé hodiny na náměstí, aby mohli uvidět celebritu. Nakonec se jí však smáli a vypískali ji poté, co se jen zastavila a oslovila hrstku lidí před vchodem do budovy.

Její film byl již uveden dříve na filmovém festivalu v Benátkách. I zde přijímal značně rozporuplné reakce.

W. I. popisuje příběh Wallis Simpsonové, která zapůsobila na krále Eduarda VIII. v roce1937, ajenž pro lásku k ní abdikoval.

Kritika hlavně mluví o tom, že se film neúměrně zaměřuje na Simpsonovou jako na ženu známou jen tím, že se „rozváděla“. Ale Madonna říká, že se tímto filmem pokusila upozornit na povahu vztahu mezi Simpsonovou a vévodou z Windsdoru.

„Myslím si, že to je právě na tom to fascinující snažit se a pochopit podstatu jejich vztahu a proč tak mocný muž se vzdal kvůli ní trůnu.”

Na otázku, zda se identifikovala s Wallis Simpsonovou, Madonna řekla, že vévodkyně se nemohla otevřít kvůli mravům své doby.

“Žila v době, kdy ženy neměly příležitosti, jaké mají dnes. [Wallis] neměla šanci bránit sama sebe, takže nyní mám tu příležitost já.”

Madonna říká, že příběh není černobílý, nejsou tu dobří a špatní lidé. Je to prostě o lidech a vztazích. Odvaha, s jakou si vzala silnou látku jednoho z nejslavnějších zamilovaných párů 20. století, kde se snoubí extrémy společenské, hierarchické a státní (přímo kontinentální), nepřijímá obdiv a v zemi abdikovaného panovníka ani tichý kompromis.

Komentáře nejsou povoleny.