Kultura,  Nejnovější trailery

Madonnu vypískali londýnští fanoušci. Je skutečně W.E. tak špatný?

Spread the love
Share

 

Madonna je světově uznává zpěvačka a celebrita. Zahrála si i v nemnoha filmech. Těžce však zakouší, když se snaží prezentovat svůj film „W.E.“. Kritika má značné výtky a nyní byla i „vypískána“ z Londýna.

Madonna na to jen pokrčila rameny a poznamenala, že „ví, jaké to je být nepochopený v globálním měřítku.“

Madonu vypískali fanoušci v BFI London Festival, kde se promítala premiéra jejího filmu. Oklepala se z nezdaru a řekla, že stejně jako Wallis Simpsonová i ona byla „nepochopena“.

Je skutečně film tak špatný? Podívejte se na trailer, poslechněte si hudbu v pozadí. Je kritika skutečně spravedlivá nebo jen veřejnost nemůže spolknout, že film režírovala právě Madonna?

Fanoušci původně čekali dlouhé hodiny na náměstí, aby mohli uvidět celebritu. Nakonec se jí však smáli a vypískali ji poté, co se jen zastavila a oslovila hrstku lidí před vchodem do budovy.

Její film byl již uveden dříve na filmovém festivalu v Benátkách. I zde přijímal značně rozporuplné reakce.

W. I. popisuje příběh Wallis Simpsonové, která zapůsobila na krále Eduarda VIII. v roce1937, ajenž pro lásku k ní abdikoval.

Kritika hlavně mluví o tom, že se film neúměrně zaměřuje na Simpsonovou jako na ženu známou jen tím, že se „rozváděla“. Ale Madonna říká, že se tímto filmem pokusila upozornit na povahu vztahu mezi Simpsonovou a vévodou z Windsdoru.

„Myslím si, že to je právě na tom to fascinující snažit se a pochopit podstatu jejich vztahu a proč tak mocný muž se vzdal kvůli ní trůnu.”

Na otázku, zda se identifikovala s Wallis Simpsonovou, Madonna řekla, že vévodkyně se nemohla otevřít kvůli mravům své doby.

“Žila v době, kdy ženy neměly příležitosti, jaké mají dnes. [Wallis] neměla šanci bránit sama sebe, takže nyní mám tu příležitost já.”

Madonna říká, že příběh není černobílý, nejsou tu dobří a špatní lidé. Je to prostě o lidech a vztazích. Odvaha, s jakou si vzala silnou látku jednoho z nejslavnějších zamilovaných párů 20. století, kde se snoubí extrémy společenské, hierarchické a státní (přímo kontinentální), nepřijímá obdiv a v zemi abdikovaného panovníka ani tichý kompromis.

Píši do několika médií a chci udělat maximum pro www.superrodina.cz, která by se měla stát jedním z nejčtenějších médií na českém internetu. Věřím, že i mnozí čtenáři se rádi budou spolupodílet na tvorbě tohoto specifického média.

Share
error: Obsah je chráněný autorskými právy