Share

Pamatujete si na tu „roztomilou“ kočičku ze Shreka? Pak radost z andělských oček a ďábelsky dravé duše vás ve velmi blízké budoucnosti zasáhne z pláten kin. Antonio Banderas bude roztomilý dál. Zrzavý kocour, jemuž propůjčil svůj hlas, zazáří ve filmu Kocour v botách (v originále Puss in Boots).

Podle kritiky se jedná o velmi zdařilý kousek a o báječnou zábavu v 3D. Film je bohatý na barvy, exceluje chytrým dějem a vtipy, je akční, ale ne směšný a s dobře propracovanou choreografií. Jednoznačně lze říci, že snímek se kolektivu z DreamWorks Animation skutečně vydařil.

A nejen film získává samé pozitivní ohlasy. Právě volba Antonia Banderase a dalších hvězd znamená předem jistotu dobře vydělaných peněz. Podle Hollywood Reporteru Antonio vydělává nejen v Severní Americe, ale hlavně ve všech španělsky mluvících zemí.

Kocour je mrštný. Film je plný honiček, bojů s kordem, tanců, nebezpečných výprav do lesa a džungle a mnohého dalšího.

Zrzavý Kocour v botách je zasazen do prostředí plného horských pásem v blízkosti království, kde bydlí také Shrek. Je to takové malebné místečko, které by se prý dalo přirovnat k jakémusi mixu okolí Středozemního moře a části Španělska a tak trochu k Mexiku, jak jej vidí Sergio Leone.

DreamWorks poprvé zpřístupní veřejnosti film 28. října. V originále zazní hlasy herců: Antonio Banderas, Salma Hayek, Zach Galifianakas, Billy Bob Thornton, Amy Sedaris. Film režíroval Chris Miller na základě scénáře Toma Wheelera.