Kultura

Bude se vysílat Zlatý Globus?

Spread the love
Share

 

Vysílání Zlatého Globu pro rok 2012 by mohlo být ohroženo kvůli nevyřešeným soudním sporů ohledně vysílacích práv. Nicméně znesvářené strany se dohodly, že jejich neshody nesmí ovlivnit účinkující, výherce ani diváky, proto plánovaný vysílací termín nebude pozměněn ani zrušen.

 


Proces mezi Hollywood Foreign Press Association (hollywoodské sdružení pro zahraniční tisk) a Dick Clark Productions rozhodne, komu náleží vysílací práva pro celosvětově uznávanou a značně sledovanou soutěž Zlatý Globus (Golden Globe Awards). Jednání podle všeho nenastane před březnem2012 adost možná se proces posune na konec příštího léta nebo dokonce až na podzim.

Takové zdržení nesouvisí s tím – co známe z našich končin – že by soudy nestíhaly. Podle Howarda A. Matze, nového federálního soudce z Los Angeles, je toto načasování úmyslné. Na celou záležitost bude dohlížet jakási porota, která potom na základě svých výsledků přezkoumání rozhodne.

S tím není Hollywoodské sdružení nijak nadšeno a ve čtvrtek zažádalo soud, aby se proces ukončil ještě letos , protože tak dlouhé odkládání „až do příštího léta prodlužuje stávající nejistotu, pokud jde o vysílací práva a narušuje značné úsilí… (Hollywood Foreign Press Association chce) urychlit záležitost v tomto případě, aby se zajistilo bezodkladné rozhodnutí…“ o právech té každé strany, uvádí HFPA.

Podle Hollywoodu (HFPA) už všechna vyšetřování byla ukončena, proto není potřeba déle čekat a něco dalšího zkoumat a zatěžovat strany s právy ohledně Zlatého Globu ještě v létě příštího roku, kdy se budou již zabývat jinými aktuálními záležitostmi.

Soud nebyl odložen poprvé. Naposledy se měl konat v září, ale z důvodu onemocnění soudce se časově posunul. Obě znesvářené strany se dohodly, že show normálně proběhne 15. ledna 2012, jak bylo stanoveno, aby se nenarušil plánovaný harmonogram.

HFPA nechápe, proč by se proces neměl ukončit před lednovým vysíláním. Odkládání podle Daniela Petrocelliho, právního zástupce HFPA, na srpen 2012 nebo i déle uvádí v nejistotu i další vysílací práva pro rok 2013.

Soudní proces by měl trvat osm pracovních dnů.

 

 

Píši do několika médií a chci udělat maximum pro www.superrodina.cz, která by se měla stát jedním z nejčtenějších médií na českém internetu. Věřím, že i mnozí čtenáři se rádi budou spolupodílet na tvorbě tohoto specifického média.

Share
error: Obsah je chráněný autorskými právy