lifestyle

Luxusní šperky, za něž si koupíte Liz nebo opustíte prince

Spread the love
Share

Ilustrační foto

Třpytí se. Poutají pozornost. Jsou krásné samy o sobě, ale kombinace spolu s krásnou ženou tvoří neodolatelný celek. Je proto těžké jim odolat. Často jsou nákladné a někdy jsou odpustkem za špatné svědomí. Mnohé vedle své blyštivé krásy mají i další osobitý specifický význam.

Pro jejich majitelku často znamená víc než samotná hodnota drahých kamenů. Může znamenat zásnuby, sňatek, vzpomínku, zodiacké znamení, tajemství… Šperky mohou být dárkem, poděkováním či památkou na poslední shledání.
Ženská šíje, zápěstí, dlouhé štíhlé prsty, drobná ouška jsou samy o sobě přitažlivé. Spolu se správně zvoleným šperkem jsou magicky neodolatelné. Říká se, že nejlepším přítelem diamantů je žena.

Liz Taylor

SlevowebSlevoweb
SlevowebSlevoweb

Bývalý egyptský král Farúk řekl: “Diamanty jsou božské peníze. Koupíte za ně Monu Lisu a Liz Taylorovou, nepálskou princeznu, rajský ostrov v Pacifiku – nebo i Olymp…” Druhá v pořadí zmiňovaná, dnes bohužel již zesnulá, Liza Taylorová vlastnila sbírku více než 240 karátů v briliantech. Po probuzení z narkózy po těžké operaci páteře (2009), kdy jí byla z obratlů odstraněna nezhoubná cysta, se téměř legendou stala její prý první vyřčená slova: “Kde je můj diamantový prsten?”

Drahé dárky přijímala, ale také rozdávala. Kleopatra šílená láskou do svého Marka Antonia, tehdy ještě ženatého Richarda Burtona, s nímž díky filmu mohla žít svůj egyptský sen nejšťastnější a nejkrásnější královny po celé dva roky. Jasným znamením vášně do Liz bylo, že jí Burton koupil smaragdovou brož, ačkoliv manželce věnoval šperk podstatně levnější. Liz od něho také dostala své tři nejznámější kousky celé své kolekce, přičemž její nejoblíbenější nese v sobě další související význam: její podporu boje proti AIDS.

Hodně se také psalo o jejím obřím diamantu Krupp s 33,19 karátu, rovněž od Burtona, který si vzala na budapešťskou oslavu čtyřicátých narozenin monacké kněžny Grace. Koupil jí i nejslavnější perlu světa ve tvaru slzy, La Peregrinu neboli Tulačku, kterou Filip II. Španělský věnoval roku 1554 dceři Jindřicha VIII. Marii Tudorovně zvané Krvavá. Málem však o tento dárek přišla dřív, než ho dostala. Neboť o tuto velmi cennou “hračku” se prali její dva psi. Možná pokud by mohla být někomu udělena pocta co se do jedinečnosti šperků týká na opravdu nenahraditelné bytosti, mohla by to být právě Liz.

Paris Hilton

deallx_745_100_V1_cinema_static
Kvalitní a originální šperky jsou velmi nákladné. A proto se i vytváří zvláštní osobitý vztah mezi ženou a šperkem. Nezná-li někdo jejich hodnotu, neměl by je nosit. Šperky nejsou ponožky, ale elegantní ozdobou a sexy image. Názorným příkladem mrhání milionů bez chápání samotné hodnoty toho, co získávám (či ztrácím) je Paris Hilton, pro niž se sebeluxusnější šperky staly jen všedním spotřebním zbožím. Nemá ani tušení, kolik se jich doma “válí”. Když ji vloni vykradli zloději pomocí jejího vlastního klíče, kterého Paris nechala pod rohožkou, sebrali jí šperky za 30 milionů korun. Jejich drzost neznala mezí. Jelikož si Paris ničeho ani nevšimla, přišli podruhé a sebrali šperky za dalších 36 milionů korun.

Takové jmění si mnozí z nás nedovedeme ani představit, natož že bychom si nebyli jeho ztráty schopni všimnout.

Berlusconiho rozmary

Ani Berlusconiho obdarovávání nezletilé marocké tanečnice Ruby diamantovým náhrdelníkem za zhruba 366 000 korun a dalšími třpytivými skvosty nesvědčí o žádných upřímných citech.

William a Kate

V nedávné době byl nejspíš tím nejupřímnějším a nejčastěji kopírovaným symbolem lásky zásnubní prsten britského prince Williama a jeho snoubenky Kate Middletonové. Dominuje mu oválný modrý safír obklopený diamanty. Prsten dříve patřil Williamově mamince, zesnulé princezně Dianě. A Diana zůstává skutečným symbolem lásky a vášně, pro kterou srdce opustí i “prince”.

Pánské mikiny v našem e-shopu
Pánské mikiny v našem e-shopu
Pánské mikiny v našem e-shopu
Doplnili jsme zboží v e-shopu. DÁMSKÁ MIKINA , značka CRW STAR
Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Luxusní šperky, za něž si koupíte Liz nebo opustíte prince

Píši do několika médií a chci udělat maximum pro www.superrodina.cz, která by se měla stát jedním z nejčtenějších médií na českém internetu. Věřím, že i mnozí čtenáři se rádi budou spolupodílet na tvorbě tohoto specifického média.

Share
error: Obsah je chráněný autorskými právy