Share

 

2CELLOS na YouTube zaznamenali raketový úspěch v lednu 2011, kdy zahráli na violoncello v sehraném duu úspěšnou píseň od Michaela Jacksona „Smooth Criminal“.

Během několika málo týdnů se stalo jejich video obrovským hitem. Při jeho sledování vás mrazí po celém těle. Nebojím se říci, že některé z žen klidně přiznají, že neslyšely a neviděly za poslední dobu nic více úžasného , žhavého a erotického. Video si pouštějí lidé z celého světa, běží i na C-Music.

 

 

V únoru jejich popularita z youtube začala sklízet další plody. 2CELLOS podepsali nahrávací smlouvu se Sony.  Elton John je požádal, zdali by se k němu nepřidali na jeho světovém turné. Jejich debutové album vyšlo v létě roku2011 a okamžitě zaznamenalo nebývalý úspěch. V mnoha státech trumflo i jinak úspěšné interprety.

Zájem o ně okamžitě měly i různé televize, včetně Ellen DeGeneres Show (mimochodem o této show jsme vás informovali v souvislosti s Ashtonem Kutcherem), v Lopez Tonight a Fox & Friends ve Spojených státech, dále pak v TV v Německu a brzy budou provozovat vlastní show v Londýně jako součást prestižního festivalu v iTunes, který je přenášen po celém světě.

 

 

Kdo jsou vlastně ti pěkní chlapíci, co to tak dobře „válí se smyčcem“? Hudebníci se jmenují Luka Sulic a Stjepan Hauser a na violoncello hrají pochopitelně od dětství. Nedávno dokončili svá studia, Luka absolvoval uznávanou Royal Academy of Music v Londýně a Stjepan severní Royal College of Music v Manchesteru.

Luka vystupoval už dříve po celém světě, mimo jiné ve Wigmore Hall v Londýně, v amsterdamském Concertgebouw, ve vídeňském Musikverein a Konzerthaus. Získal řadu mezinárodních ocenění, včetně první a zvláštní ceny v soutěži VII Lutoslawski violoncello International (Varšava, 2009).

Stjepan také hrál po celém světě ve většině evropských zemí, dále pak v Jižní Africe, na Novém Zélandě, v Asii a v USA. Byl posledním žákem Mstislava Rostropoviče. Ve své krátké kariéře Stjepan získal první cenu v prestižní mezinárodní hudební soutěži a dvakrát vystoupil před prince Charlese v Buckinghamském a St Jamesův paláci.

 

Comments are closed.