Share

 

Záchranář, který první vstoupil do domu Michaela Jacksona, uvedl, že lékař Murray nepodával správné informace o zpěvákově  zdravotním stavu.

Zdravotník a hasič z Los Angeles, Richard Senneff, svědčil u soudu, že mu doktor Conrad Murray tvrdil, že Jackson se neléčil na žádné specifické problémy. To se však Senneffovi nezdálo, neboť podle jeho slov se mu Jackson jevil podvyživený a na hlavě měl chirurgickou čepici. Podle Senneffovi výpovědi mu dr. Conrad Murray pouze oznámil, že dal Jacksonovi sedativum lorazepam.

Žalobci upozorňují, že Murray opakovaně před záchranářským personálem skrýval, že dal Jacksonovi v jeho ložnici dávky anestetik propofol.

Senneff patřil k jedněm ze čtyř záchranářů, kteří se pokoušeli 25. června 2009 oživovat Michaela Jacksona.

Už v pátek řekl jiný svědek, který má na starosti výrobu zdravotních potřeb, že přístroj, který sloužil k monitorování Jacksona v jeho ložnici, byl zcela nedostačující. Jednalo se o zařízení za 275 dolarů, které se upevňuje na prst pacienta a sleduje puls a hladinu kyslíku v krvi. Jenom toto zařízení sloužilo Murrayovi ke sledování zdravotního stavu Michaela Jacksona, a přitom se vůbec nebál zpěvákovi aplikovat propofol, který se běžně užívá na operačním sále.

Navíc model, který Murray používal, nemá ani zvukový alarma není určen pro nepřetržité sledování pacientů.

Murray se stále cítí nevinen. Vypovídá, že věnoval maximum svého času a péče Michaelovi Jacksonovi. Žaloba však předložila další důkaz – telefonní záznam z hlasové schránky v 11:49, který dokazuje, že Murray telefonoval v jiné záležitosti než volání o pomoc ve chvíli, když Jackson už ležel v bezvědomí.