Share

Proč Dr. Conrad Murray nevolal okamžitě tísňovou linku 911, když viděl Michaela Jacksona v bezvědomí? Proč to trvalo 20 minut? Podle svědectví doktor nařídil muži, který později volal tísňovou linku, aby raději posbíral lahvičky s léky dříve, než zavolá pomoc.

Slevoweb
Dr. Murray je nyní pod tlakem: hrozí mu trest za zabití. Náměstek okresního zástupce David Walgren obviňuje Murraye ze smrti Michaela Jacksona a říká, že prostě pominul „všechny zásady zdravotní péče“, jestliže Murray použil provizorní nitrožilní infuzi, jíž vpravil do zpěváka anestetikum propofol, užívané jinak jen při operacích. Murray tak činil „jen“ proto, aby zpěvák mohl každou noc spát. A takto ho „ukolébával“ po dobu delší než dva měsíce.

Koronerova zpráva říká, že Jackson zemřel 25. června 2009 následkem „akutní intoxikace propofolem“ v kombinaci se sedativy.

Alberto Alvarez, logistický šéf Michaela Jacksona, řekl u soudu, že viděl prázdnou lahvičku propofolu, která byla připevněná na stojanu a směřovala hadičkami do nohy Michaela Jacksona.

Alvarez svědčil, že jakmile přiběhl poprvé do ložnice, kde se Murray snažil oživit Jacksona, lékař ho prý požádal, aby mu pomohl posbírat léky do pytlů.

„Natáhl se a vzal několik lahviček a požádal mne, abych je dal do pytle,“ vypověděl Alvarez.

Prokurátoři tvrdí, že se tak Murray snažil posbírat důkazy svého hanebného činu, který dokazuje, že byl odpovědný za smrt Michaela Jacksona. A to ještě předtím, než vůbec požádal někoho, aby zavolal sanitku.

Alvarez popsal, jak dvě nejstarší Jacksonovy děti, Prince a Paris, přišly ke svému otci, který ještě ležel ještě v posteli s otevřenýma očima a pusou směrem k nim.

„Paris vykřikla“ Tati! „A začala plakat, říká Alvarez. Doktor Conrad Murray řekl dětem, že s jejich otcem bude vše v pořádku.

Až když bylo místo uklizené od důkazů, zavolala se tísňová linka – její nahrávka byla přehrána u soudu.

„Masírujeme hrudník, ale on vůbec nereaguje,“ znělo sálem z nahrávky.

Dr. Murray byl dále obviněn, že nepoužil správnou resuscitační techniku. Pokoušel se o kardiovaskulární resuscitaci na posteli, ale měl tak činit na podlaze. Alvarez po té převzal masáž srdce, zatímco Murray zahájil dýchání z úst do úst.
aktualni_sleva_745x212

Murray to také komentoval, že se poprvé dotýká úst Michaela Jacksona, „ale musím, protože je to můj přítel.“

Alvarez řekl, že mu bylo nabídnuto až 500.000 dolarů za to, že poskytne interview o smrti Jacksona.

Obhajoba tvrdí, že si Jackson vzal hrst sedativ, zatímco doktor Murray nebyl v místnosti. Ukazuje také na dalšího lékaře, který je podle nich spíše  zodpovědný za Jacksonovu smrt. Jedná se o dermatologa Dr. Arnolda Kleina, který způsobil, že Michael Jackson byl závislý na demerolu, jež si přivodil návštěvami v jeho kanceláři v  Beverly Hills několik týdnů před svou smrtí. Podle obhajoby dr. Murray neměl o tom vůbec žádné tušení.

Jestliže člověk chce přestat s demerolem, nemůže spát.

Navíc se Jackson projevoval velmi až extrémně pomalým mluvením. Šéf ochranky Muhammad tvrdil, že Jackson často chodil do kanceláře doktora Kleina a vypadal po té jako opilý. Zpěvák své časté návštěvy u Kleina vysvětloval Muhammadovi, že to bylo kvůli léčbě jeho kožních onemocnění.

„Moji doktoři mi řekli, že musím jít, tak jdu,“ přednesl Muhammad slova Michaela Jacksona.

Paul Gongaware, výkonný ředitel společnosti, která měla na starosti Jacksonův comeback, také potvrdil, že Jackson byl „trochu pomalejší v řeči po návštěvě u Kleina.“

Lékařské záznamy skutečně potvrzují, že Klein dal zpěvákovi značné množství demerolu. Jeho právník však říká, že Klein neudělal nic, co by odporovalo lékařské etice.

Jeho smrt se zdá být nyní zřejmějším důkazem Jacksonovy abstinence od demerolu, díky čemuž nemohl spát a vzal si sedativa.
deallx_728_90_V1_beauty_static

Avšak demerol nebyl nalezen ve zpěvákově těle.

Murray už dříve žádal o přístroj pro kardiovaskulární resuscitaci, čímž vzbuzoval pozornost, proč ho chce, když zpěvák se chystá na koncertní turné. Copak toho nebude schopen? Tušil už něco předtím?

Murrayovo odůvodnění bylo, že comeback je příliš namáhavý vzhledem k Jacksonově věku.

 

Zdroj: CNN

Krásné a léčivé magnetické náramky

Moderní oblečení z našeho e-shopu
Nezapomeňte na plavky do uzavřených bazénů!
Cena 270 Kč, běžná cena 550 Kč, velikost 36, skladem 2 ks

 

 

 

 

 

 

 

 

 

———————————————————————————————————

 

 on-line půjčka

Reklama:
Pouze 95,- Kč za 40 minut jízdy v kokpitu Formule 1 Ferrari! Staňte se opravdovým pilotem F1 se slevou 52%!

Locateit.eu 250x250

Michael Jacskon

Amy Winehouse

Životní příběh Amy Winehouse a její smrt v mladém věku 27 let.

Harry Potter

Zajímavé perličky ze světa čarodějnického učně Harryho Pottera.