Share

Dominique Strauss-Kahn poskytl rozhovor pro francouzskou televizi TF1, kde připustil svou vinu, nicméně ne vinu ze sexuálního znásilnění, ale vinu „morální“ za to, že měl sex s hotelovou pokojskou.

Jak už víme z mnoha předchozích zpráv, které se táhnou již po dobu několika měsíců, Strauss-Kahn byl obviněn ze znásilnění afroamerické pokojské v luxusním hotelu.

Pokojská, Nafissatou Diallo, svobodná matka z Guineje, která se měla stát údajnou obětí sexuální náruživosti bývalého šéfa MMF, však podle Strauss-Kahna lhala.

Při televizním rozhovoru s TF1 měl u sebe Strauss-Kahn zprávu od svého newyorského zástupce (Cyrus Vance), kde byly uvedeny skutečnosti, proč bylo pozastaveno stíhání.

Strauss-Kahn opakovaně popřel, že byl nutil 32letou Diallo k orálnímu sexu, a to sedm minut po té, co vyšel z koupelny a po aktu pokračoval na oběd se svou dcerou. Trvá na tom, že vztah s pokojskou byl „konsensuální“.

„Nebylo tu nic násilného, ​​žádná omezení, žádná agrese, nic trestného…“ řekl.

A dodal: „To, co se stalo, je nejen nevhodné, bylo to více než to, byla to vina, provinil jsem se k mé ženě, dětem, přátelům, ale také jsem se provinil k francouzskému lidu, kteří vkládali na mě své naděje na změnu. „

Na otázku, zdali za sex pokojské Diallo zaplatil, odpověděl, „Ne!“

„Bylo to horší než slabost, byla to morální vina, na kterou nejsem pyšný. Nesmírně toho lituji. Litoval jsem toho každý den za poslední čtyři měsíce a nevěřím, že bych přestal litovat.“

Důvodem nařčení prý mohlo být cokoliv, nejspíš však podle Strausse-Kahna finanční nouze pokojské.

Ve zprávě, kterou měl Strauss-Kahn u sebe v TF1, je uvedeno mnoho odlišných verzí, se kterými prý Diallo přišla před soud. „Představila tolik verzí toho, co se stalo, nemůžeme jí věřit,“ řekl Strauss-Kahn.

Na otázku, jak se cítil, když byl v New Yorku předveden v poutech, řekl Strauss-Kahn, že se bál, měl velký strach z amerického právního systému. Bylo to prý velmi „zdrcující“ a cítil se velmi ponížen.

Někteří Francouzi se prý domnívají, že soudní přelíčení se Straussem-Kahnem mohlo mít politický podtext, mohlo se jednat o spiknutí, jehož účelem bylo odstranit Sarkozyho protikandidáta v příštích prezidentských volbách. Na to jen Strauss-Kahn reagoval: „Uvidíme, uvidíme.“

V rozhovoru pochválil svou ženu jako „výjimečnou ženu“, že má štěstí, že právě ji má po svém boku.

Nebylo to však poprvé, co byl Strauss-Kahn obviněn z pokusu o znásilnění. Už jsme četli o prvním obvinění, kdy se o něm spisovatelka a novinářka Tristane Banonová vyjádřila, že se choval jako „šimpanz v říji“ při pohovoru z února 2003.

Strauss-Kahn však na obvinění od Banonové řekl jen, že je „fiktivní a pomlouvačné“. Řekl, že nemá problémy se ženami, jak o něm tvrdí Pirožka Nagy, maďarská ekonomika, která pracovala v MMF a měla krátkodobý vztah se Strauss-Kahnem v roce 2007.

Strauss-Kahn závěrem připustil, že by chtěl dále kandidovat v prezidentských volbách.