Spread the love

Civilizace Cocoon splnila svůj cíl a myslí si, že je konec všem problémům. Její obyvatelé věří, že jejich svět se nachází v ráji. Lidstvo doufalo, že bude žít s požehnáním ochraňovatele fal’Cie. Čekalo už jen prosperitu, ale jejich klid byl rozbit nepřátelským útokem.

„Není to zářivá budoucnost, je to čas utrpení,“ říkáumělecký ředitel Isamu Kamikokuryo. Jeho koncept je surrealismus; celá vizualizace má působit tmavším dojmem. „Mým dojmem z příběhu bylo, že je to velmi vážné, cítil jsem, že surealismus tu bude dobře vyhovovat.“

Určité nuance hry oproti Final Fantasy XIII se změní. Zeleně zakřivené struktury však zůstávají, mají totiž „důležitý význam“.

Zatímco vývojáři věnovali vytvoření XIII-2 kratší dobu než předchozímu dílu, celý proces nebyl v žádném případě jednoduchý. Podle Kamikoruya měli celý čas pevně programově rozplánovaný. Tlačeni časem musel občas simulovat klasickou předprodukci, prezentoval zaměstnancům různé fotografie a na nich vysvětloval svou ideu hry. Vnímá to spíše jako plus, nakonec ta dynamičnost přinášela efektnější výsledky.

V nové verzy Final Fantasy XIII-2 bude mnoho nových efektů, včetně nového vzhledu menu. Nové lokality budou přístupné přes „bránu“, ale detaily nechce Kamikokuryo ještě prozrazovat.

„Budou tam triky, ale nemohu víc říct, a ohledně toho budou tam změny, prvky, které nebyly v minulém titulu.“

Do hry vstupuje více postav, které napomáhají hráče nasměrovat, jak ve hře postupovat.  Hra je opět prodchnuta bojem a hledáním různých předmětů. K dispozici máte různé elementy k útoku, obranně, magii nebo léčivé elementy.

Final Fantasy XIII-2 zatím přináší rozdílné názory. Jedni už mají Kamikokuryových bojůvek plné zuby, jiní jsou stále nadšeni barevným vymyšleným světem, který je potřeba zachránit za pomoci velmi dobře vyhlížejících teenagerů.

Final Fantasy XIII-2 vyjde na PlayStation3 aBox 360 v Japonsku 15. prosince, do Spojených států dorazí 31. ledna2012 aEvropa musí počkat až do 3. února 2012