Glosy

Stěhování hrobů z Národního muzea dalo pořádně zabrat

Spread the love
Share

Stěhování v Národním muzeu je stále v plném proudu. 7. září se z historické budovy Národního muzea před její rekonstrukcí stěhovala antropologická expozice. Tato expozice patří k nejmladším, které muzeum prezentovalo. Byla vytvořena v roce 1994.

Návštěvníci zde dříve mohli shlédnout mimo jiné mnoho unikátních kosterních pozůstatků.

Web Národního muzea uvádí: „Nesmírně vzácný a ojedinělý je nález lebky chlapce z velkomoravské lokality Rajhradice.

V mládí prodělal úraz, po němž došlo ke srůstu obou čelistních kloubů, takže nemohl otevírat ústa. Vedle toho došlo k rozsáhlému poškození jeho chrupu. Chlapec žil s tímto poškozením více let, což ukazuje na sociální cítění našich předků, kteří se o něho museli starat.“

K dalším unikátním předmětům patřily například dva hroby, jejichž přesun zejména kvůli značné hmotnosti dal pořádně zabrat.

V zoologické expozici zůstal na stropě již jen připevněný plejtvák myšok a v igelitu zakrytých několik větších exemplářů.Bohužel však se zavřením Národního muzea a ukončením fyzické expozice pro návštěvníky byla zrušena i virtuální prohlídka na oficiálních stránkách Národního muzea.

Zdroj:  nm.cz

Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Stěhování hrobů z Národního muzea dalo pořádně zabrat

Píši do několika médií a chci udělat maximum pro www.superrodina.cz, která by se měla stát jedním z nejčtenějších médií na českém internetu. Věřím, že i mnozí čtenáři se rádi budou spolupodílet na tvorbě tohoto specifického média.

Share
error: Obsah je chráněný autorskými právy