Amy Winehouse

Video: Za smrtí Amy Winehouse může stát lék Librium

Spread the love
Share

Otec Amy Winehouse věří, že jeho dcera zemřela poté, co utrpěla záchvat související s alkoholem a detoxikací.

„Nikdo tam nebyl, aby ji zachránil,“ řekl Mitch Winehouse.

Je známo, že Amy Winehouse dlouhodobě bojovala s drogami a alkoholem. Její otec však trval na tom, že ohledně drog jeho dcera byla čistá. Opakoval, že její problém v poslední době byl ve skutečnosti právě alkohol a ne drogy, které se v souvislosti s jejím jménem tak často propíraly.

Toxikologické testy také ukázaly, že zpěvačka měla v krvi značné množství alkoholu a žádné nelegální drogy. Oficiálně není zřejmé, zdali ji zabila smrtelná dávka alkoholu.

 

 

Mitch Winehouse však má v celé záležitosti svůj názor, který zveřejnil v talk show s Andersenem Cooperem. Podle něho jeho 27letá dcera zemřela 23. července 2011 v londýnském bytě proto, že prožila záchvat, zapříčiněný lékem zvaný Librium.

V jejím těle byly skutečně nalezeny stopy léků na předpis Librium, které se používá v boji proti úzkosti a abstinenčním příznakům, v důsledku alkoholismu.

“Všechno, co Amy dělala, dělala s přemírou,“ řekl v Cooperově pořadu. „Pila nadmíru a detoxikovala se nadmíru.“ Lituje toho, že jeho dcera chtěla bojovat s alkoholismem sama bez pomoci lékařů.

Řekl, že “abstinenční období se stále prodlužovalo a období pití zkracovalo. Směřovalo to správným směrem.”

Zpěvačka během tohoto období trpěla záchvaty a ztráty vědomí. Její otec připustil, že právě toto v brzkých ranních hodinách mohlo zapříčinit její smrt.

Kompletní vyšetřování její smrti začne příští měsíc.

V předešlých létech, kdy Amy Winehouse brala tvrdé drogy, včetně heroinu a kokainu, by se její otec prý nedivil, kdyby jejich následkem zemřela.

Mitch Winehouse se právě nacházel v New Yorku, když mu zavolala ochranka jeho dcery. Jakmile uslyšel v telefonu podivný nervózní tón, první slova, která mu padla na mysl, byla: “Je mrtvá?”

Průlomové album „Back to Black“ bylo nedávno v Británii uznáno jako nejprodávanější disk 21. století. Právě toto album zajistilo Amy pět cen Grammy.

“Když nepila,” řekl její otec Mitch, “byla na úplném vrcholu světa.”

Během Cooperovy show běžely v pozadí videoklipy zesnulé soulové zpěvačky a otec si musel čas od času otřít slzy z tváře. Řekl, že pociťuje úlevu díky podpoře fanoušků. Podle jeho slov nese podíl viny i její ex-manžel, kterého považuje jen za parazita hudebního průmyslu. Ten ji přivedl na drogovou dráhu. Ale přímou vinu za její smrt mu nepřičetl. Řekl, že dcera stejně nebrala drogy od prosince 2008.

Reg Traviss, přítel Amy Winehouse, prý strávil v době její smrti poklidný večer. Prohlížel si fotky a díval se na DVD. Spolu se těšili na blížící se kamarádovu svatbu. Také si plánovali cestu na Svatou Lucii. Chtěli tam odjet na narozeniny 14. září. Traviss řekl, že chtěl najít ten správný okamžik, aby si s Amy promluvil o jejím pití. Chtěl to naplánovat tak, aby to Amy nebylo nepříjemné.

“Ona byla skutečně chytrá holka,” řekl Traviss. “Věděla, co dělá.“

Její rodina založila nadaci, která se snaží získat peníze na pomoc lidem, kteří bojují s alkoholem a drogovou závislosti. Její otec se v této záležitosti také setkal s britskými politickými špičkami. Nadace oficiálně zahájí provoz příští týden.

Show Andersona Coopera při této příležitosti darovala nadaci $ 50,000. Mluvčí Laura Mandelová řekla, že k rozhodnutí darovat peníze došlo až po interview. A že k účasti na show nebylo podmínkou darovat peníze nadaci.

 

 

Píši do několika médií a chci udělat maximum pro www.superrodina.cz, která by se měla stát jedním z nejčtenějších médií na českém internetu. Věřím, že i mnozí čtenáři se rádi budou spolupodílet na tvorbě tohoto specifického média.

Share
error: Obsah je chráněný autorskými právy