Glosy

Reality show pod vlnou kritiky: čtyřletá holčička s falešnými prsy!

Share

 

Rodiče kritizují reality show, odvysílanou v TLC, ve které se nedávno představila čtyřletá „vyumělkovaná“ holčička s falešnými prsy. Vypadala jako Dolly Parton.

Celá show je plná „umělých“ holčiček, velmi vzdáleně připomínající normální zdravé děti, hrající si na hřišti. Rodiče a potažmo pořadatelé show nejspíš neznají hranice vkusu.

Na Facebooku se diváci a rodiče mnoha dětí postavili proti vystoupení malé holčičky. Oficiální prohlášení vydala i Rodičovská televizní rada.

Celé vystoupení připomíná jeden z klipů Rady pro televizní a rozhlasové vysílání, které můžeme od září vidět na našich televizních obrazovkách. Videa vznikla jako motivace k větší zodpovědnosti rodičů, aby jejich děti měli možnost vyrůstat jako děti a nebyly přehnaně inspirovány nevhodnými vzory a způsoby chování dospělých. Každé jednání má své místo i co do věkové kategorie. Jako bychom nechtěli, aby se nám v televizi předváděly nahé matky v jednorázových plínách, o to více nechceme pro zdravý vývoj dítěte, aby mu byly vnutkávány striktní vzory dospělosti, ženství, sexismu apod.

Melissa Henson, ředitelka komunikace a veřejného vzdělání pro PTC řekla pro Hollywoodreporter: „Máme vážný problém, když Vzdělávací kanál představuje batole, které pravděpodobně se vůbec nenaučilo číst, je oblečené jako prostitutka a naparuje se tu při sexy chůzi. Není tu pochyb o tom, že zodpovědní pracovníci z TV jsou spoluviníky ve vykrádání dětství těchto malých dětí. Dlouhá léta jsme viděli dospělou sexualitu, která byla nevhodně a agresivně vnucována nevinnému malému dítěti, ale dnešní děti jsou sexualizovány v mladším a mladším věku. Veškerá dostupná data naznačují, že budou kvůli tomu později v životě trpět.“

Video Rady pro televizní a rozhlasové vysílání pro projekt: Vaše dítě, vaše televize, vaše zodpovědnost. Díl: Metro.

 

 

Píši do několika médií a chci udělat maximum pro www.superrodina.cz, která by se měla stát jedním z nejčtenějších médií na českém internetu. Věřím, že i mnozí čtenáři se rádi budou spolupodílet na tvorbě tohoto specifického média.

Share
error: Obsah je chráněný autorskými právy