Knihy

Recenze knihy: Ochranné kameny

Share

 

ochranné kameny

Říká se, že kameny disponují léčivými účinky a nadpřirozenou silou. Lidé je již po tisíciletí používají nejen jako ozdobu, ale také jako ochranu před nepříznivými vlivy prostředí – škodlivinami počínaje a černou magií konče. Jak píše autor knihy Ochranné kameny Wolfgang Hahl, kdyby to nefungovalo, lidé by se kameny už dávno nezabývali.

Wolfgang Hahl, který v knize Ochranné kameny seznamuje čtenáře s účinky krystalů, drahokamů, polodrahokamů i obyčejných kamínků, je terapeut. Ve své praxi kameny používá běžně a uvádí, že mohou lidem pomoci vyřešit zdravotní problémy, psychické těžkosti a dokonce odvracejí i nezdravé vlivy prostředí – záření z přístrojů,, škodliviny z ovzduší a tak dále. Přináší přitom stručný a přehledný návod, jak a se kterými kameny pracovat.

Chrání i před rakovinou

Hahl uvádí, že ve své praxi kameny užívá mimojiné k léčbě rakoviny. Osvědčil se mu například ametyst. Tento kámen prý odstraňuje vnitřní zábrany pacientů, čímž vede k jeho lepší duševní a tělesné přípravě k další léčbě.

Lepší je ale rakovině předcházet. I tady můžou pomoct kameny, především pak ty, které mají detoxikační účinky. Vynikající je podle Hahla olivín (neboli peridot), Stejně pozitivně působí také další zelené polodrahokamy, jako je malachit, fluorit, zelený turmalín nebo smaragd. Jejich předností je i pozitivní vliv na emocionální stránku lidské duše.

Kameny pro zvířata

Díky zájmu ze strany klientů začal Hahl zkoumat účinky kamenů na zvířata. Jak zjistil, metoda má několik úskalí – jednak, jak velký kámen dané zvíře potřebuje, jak jej umístit, aby zvíře neobtěžoval, nebo jaký účinek bude kámen mít. Zkušenosti ukázaly, že kameny mohou zvířatům pomáhat, ale také ubližovat. Například kočka je natolik senzitivní, že na ni energie kamene může mít několikanásobně vyšší účinek.

Vhodný kámen potlačí agresivitu. Máte-li doma dvě zvířátka, která se tak docela nesnesou (například dva psy, psa a kočku či tak podobně), zkuste do jejich pelíšků dát kamínek ametystu a růženínu. Výsledek je prý překvapivý.

Než ale kameny začnete používat (nebo je již delší dobu používáte), je důležité je čas od času energeticky očistit a nabít. „Protože krystaly díky své geometrické mřížkové struktuře představují kromě jakési antény i akumulátor jemnohmotných energií a dokážou shromažďovat informace, vede to k tomu, že se po určité době, jako filtr, zanesou negativními energiemi, před nimiž mají chránit,“ vysvětluje ve své knize Wolfgang Hahl.

K odstranění negativních energetických nánosů a nabití energií novou, doporučuje Hahl čas od času provést očistu (buď pod tekoucí vodou, meditací či jinými technikami). Pak bude kámen zase fungovat tak, jak má a pomáhat svému nositeli v boji s duševními i vnějšími negativními jevy.

V jakých životních situacích vám mohou být kameny nápomocné, vám vysvětlí útlá Hahlova „příručka“. Není kompletním přehledem, jak a se kterými kameny pracovat, může vám však být pro začátek dobrým rádcem a učitelem.

Wolfgang Hahl: Ochranné kameny
Vydalo nakladatelství Metafora, červen 2011

 

Autorka: Anna Burdová, text s dovolením přetištěn z neutralne.cz

 

Píši do několika médií a chci udělat maximum pro www.superrodina.cz, která by se měla stát jedním z nejčtenějších médií na českém internetu. Věřím, že i mnozí čtenáři se rádi budou spolupodílet na tvorbě tohoto specifického média.

Share
error: Obsah je chráněný autorskými právy