zdraví

Sportovat a tvarovat postavu se dá vždycky i přes původní odpor ke klasickému sportování.

Spread the love
Share

Všichni víme, že sport je pro zdravý život prospěšný. Vědci v Asii, zabývající se vlivem sportovní aktivity na kvalitu a délku života, sledovali po několik let nad 400 000 lidí různé věkové kategorie, rozčleněné podle sportovní zátěže. Všichni dělali to co doposud.

Někteří byli sportovně neaktivní, jiní si občas zacvičili, ale patřila sem i skupina velmi aktivních sportovců. Vědci monitorovali jejich zdravotní stav a závěrečná mnohastránková zpráva by se dala shrnout do jedné věty – každých patnáct minut denně sportovní aktivity vám může o několik let prodloužit život.

Všichni jsme si vědomi, že domácí lenošení je fajn, ale nic se nemá přehánět. Sledování utkání v televizi nám fyzičku také nezlepší.

Někdo sportuje rád a někdo se prostě musí nutit. Já však říkám – pokud tě to nebaví, nevzdávej to, jen najdi jinou formu, aby tě původně nelákavá činnost doslova přitáhla, bavila, a tím splnila svůj účel.

Sport není jenom stereotypní rutina, při které se člověk potí. A navíc s nějakým tím nadbytečným kilečkem se ještě vnitřně trápíme, že se musíme „znemožňovat“ před ostatními. Jsou to subjektivní pocity, které nabourávají a likvidují veškerou snahu.

Kdo ale říká, že musíte vyběhnout před barák a obíhat celé sídliště, když zrovna běhání a exhibice není vaším šálkem kávy?

Každý máme rád něco jiného. Sportovních aktivit je naštěstí nespočet. Nejsme-li stydlíni, můžeme vyrazit do posilovny nebo do tělocvičny s hromadnými sportovními akcemi, jako aerobic, zumba, tanec a další.

Je-li naše sebevědomí trošku níže postavené, dá se sportovní aktivita i lehce zamaskovat. Nejpříhodnější k tomu bývají děti nebo psi. Nikomu nevykládáme, že sportujeme, když honíme děti po hřišti nebo psa po louce. Užijeme si s nimi spoustu legrace a spálíme mraky kalorií.

A pak doma – ne že se pochválíme hned něčím dobrým, slaďounkým nebo extra kalorickým. Pochválit se můžeme i báječnou další sportovní aktivitou. Víte, že se můžete doma výtečně pobavit a přitom spálit další mraky kalorií? Když vynechám snadno dostupnou možnost nákupu levných DVD s pohybovou aktivitou, jak se nám bude líbit – od zábavy naučit se doma před vlastní televizí sambu, zumbu, až po DVD s různými protahovacími cvičeními či břišním tancem. Je krásné si „zacinkat“ při třesu boků v exotickém oblečku ve vlastním obýváku.

Ale co je opravdu super, jsou různé počítačové hry, reagující na Váš pohyb. Znáte kinect? Podle mého názoru se jedná o jeden z nejlepších vynálezů, který spojí dohromady výtečnou zábavu, při níž spálíte nadbytečné tuky. Čas vám uteče jako voda, přitom co se budete výtečně bavit: tančit jako mládě na parketu, hrát tenis, lyžovat mezi virtuálními sněhovými kopci, dovádět jak šťastné dítě ve svém dospělém těle. A je to doma! V soukromí! Tam si můžeme být všichni šťastným dítětem bez omezení.

A k tomu všemu smích je rozhodně báječným lékem pro dlouhé mládí.

Štěstěně se dá hodně napomoci.

foto legální fotografie z fotobanky www.pixmac.cz

Píši do několika médií a chci udělat maximum pro www.superrodina.cz, která by se měla stát jedním z nejčtenějších médií na českém internetu. Věřím, že i mnozí čtenáři se rádi budou spolupodílet na tvorbě tohoto specifického média.

Share
error: Obsah je chráněný autorskými právy