Spread the love

Písně Amy Winehouse ve filmu

Nejspíš ho vůbec neznáte. Tommy Edison nejspíš nepatří do rodové linie slavného Edisona, ale slavný na druhé straně polokoule je. Pracuje jako recenzent a filmový kritik, který velmi specificky a expresivně rozebírá na svém kanálu na youtube od dubna letošního roku mnoho filmů, zve si hosty, jednoduše zprostředkovává online zábavu zadarmo s jedním plus navíc. Showman Tommy Edison je ještě k tomu slepý.

Neuniknul ani světovým médiím, která o něm psala články a tiskla rozhovory. Není divu. Registroval se 13. 4. 2011 a k dnešnímu dni jeho příspěvky vidělo na půl milionu lidí. Náskok závratný. Začátkem května to bylo „jen“ na 60 000 shlédnutí. Pravidelných odběratelů má přes dva tisíce. Lidé si oblíbili jeho specifický humor a rádi vítají jeho hosty. „Vždycky jsem měl rád film,“ říká Edison v rozhovoru pro ABC News z května letošního roku. Fanouškové mohou Tommyho ještě slyšet na vlnách rádia v Connecticutu, kde pracuje jako dopravní reportér. Jeho handicap je jeho „značkou“. Je to prostě „slepý filmový kritik“ a i tak se jmenují jeho oficiální webové stránky zde a spojit se s ním lze i na facebooku a twitteru.

Tommy se už slepý narodil. Spolu se svým přítelem Benem Churchillem řídí a produkuje video příspěvky, ve kterých vytvořili systém hodnocení, začínající jedním okem za špatný film a konče čtyřmi za skvělý flm. Churchill točí a edituje Tommyho video kritiky, které začly recenzí Scream 4.

A jaké je to být komentátorem něčeho, co nikdy nelze spatřit? Tommy Edison je přesvědčen, že ačkoliv se nemůže nikdy podívat na film, je schopen vyzvednout jiné podněty, jako je například dialog, střih, zvuk a výběr hudby. A právě tyhle drobnosti mohou ostatním recenzentům uniknout.

 Jak vidí Crazy Stupid Love slepý filmový kritik?

 

 

Hudba Amy Winehouse se objevila i v mnoha filmech