Glosy

Spojené státy platily pedofilům za hlídání dětí

Spread the love
Share
Dětský pokoj
Zdroj: Flickr

Program ve výši 750 miliónů dolarů za rok měl pomoci chudým rodinám. Tyto dotace na péče o děti však díky špatné lustraci žadatelů způsobily, že v mnoha případech peníze skončily v rukou odsouzených násilníků, lidí, kteří už měli problémy se zákonem kvůli obtěžování, a v rukou drogových dealerů.

Cornelius Osborne je násilník, zloděj a drogový dealer a pobyl si několikrát za mřížemi. Za více než dva roky illinoiští daňoví poplatníci mu zaplatili téměř 5.000 dolarů za hlídání dětí jeho sestry. V roce 2004 mu pomohla vyplnit žádost, aby získal od státu dotace na péči o její dvě děti.

Řekla: „Myslela jsem si, že ho zamítnou, ale neudělali to. Nikdy mi nevolal. Nikdy se na nic neptali.“

Jak je to možné? V roce 2009 se program reformoval. Do té doby se spoléhalo na bezúhonnost žadatele na základě čestného prohlášení. Osborne jen nezmínil svou minulost sexuálního delikventa.

60.000 chův z celkového počtu 70.000, jimž progam vydává peníze, nemají žádnou licenci a do roku 2009 je nikdo ani neprověřoval.

„Stát se jednoduše spoléhal na těžké zločince, že sepíší seznam svých těžkých zločinů do formuláře. Zločinci. Možná je tu myšlenka – jestliže muž by znásilnil ženu, proč by jeho sobní morální selhání mělo zmařit žádost? Kriminálníci nejsou kriminálníci, když jsou bezúhonnými členy společnosti,“ píše thestir.cafemom.com.

Možná přílišná benevolence dovolila hromadné zneužívání dávky.

Nyní dobrá vůle se obrací proti státu samotnému. Lidé volají: Proč dáváte peníze z programu z našich daní lidem, kteří jsou sexuální delikventi, pedofilové a drogoví dealeři?

Ekonomika Spojených států se houpá na vratké houpačce, a tak jsou lidé a média citlivější na jakékoliv přerozdělování peněz ve prospěch těch, kteří do společného rozpočtu mnoho nebo vůbec nepřispějí a navíc sami měli problémy se zákonem.

 

 

 

Zdroj: thestir.cafemom/foxnews

Watch the latest video at <a href=”http://video.insider.foxnews.com”>video.insider.foxnews.com</a>

Píši do několika médií a chci udělat maximum pro www.superrodina.cz, která by se měla stát jedním z nejčtenějších médií na českém internetu. Věřím, že i mnozí čtenáři se rádi budou spolupodílet na tvorbě tohoto specifického média.

Share
error: Obsah je chráněný autorskými právy