Vaše příběhy a názory

Inteligentní zábava s inteligentní plastelínou

Spread the love
Share

inteligentní plastelína

V práci jsme podlehli jistému druhu šílenství. Přinejmenším to takto zprostředkovaně musí vypadat a vězte, že dokud vás ta komunita nepohltí, tak koukáte na ty ostatní taky jako na šílence.

Ale ona pohltí.

Začalo to nevinně. Jeden kolega při telefonování stále dokola mačkal cosi z plastelíny. To cosi dokázalo držet tvar, nepatlalo se na ruce, a když s tím praštil o zem, skákalo to jako hopík. Neuvěřitelné! Doposud jsem nic takového neviděla. Znám modelínu z domova – dcera si s ní ráda hraje. A  ty prsty, jak pak vypadají! A dostaňte to z koberce.

Ale tady si mohl tvarovat dlouhého hada, který se nepřilepil na stůl, vytvářet vzduchové bubliny, které praskaly jako bublinková fólie – obzvláště zábavné na nervy – a s různými typy inteligentní plastelíny se mohly přidávat další schopnosti.
lék proti nervům

 

Ano, otevřeli jsme internet a postupně den za dnem jsme začali objednávat. Někdo zvolil takovou, která v noci svítila. A navíc barev bylo na výběr spousta. Bezva bylo, že plastelína byla zabalená i v pěkné plechové krabičce, takže se doma pak nikde neválela. Jedna kolegyně to nevydržela a vytáhla na plastelínu kladivo. Prý, když do ní prudce udeřila, najednou se rozlétla na spoustu drobných kousků. Kamarádka si objednala plastelínu, která při zahřívání od rukou z různého mačkání a hnětění mění barvu. A její přítel má doma zase magnetickou inteligentní plastelínu.

Myslela jsem si, že si párkrát zamačkáme a plastelína skončí v koutě.

Omyl!
mačkej plastelínu

 

Nejenže jsme při poradách všichni seděli a pod stolem mačkali plastelínu, ale doma našla také zalíbení. Házeli jsme s ní o dlažbu a ona létala vzduchem a při pádu na podlahu vydala pořádnou ránu. Jako když padá něco hodně těžkého.

Tvarovali jsme z ní cokoliv, nastřelovali do ní víčka od fixy – že by ulpěla uvnitř? Kdepak, při prudkém tlaku úzkého víčka a zpět vystoupl z plastelíny legrační vysoký výčnělek. A jaká sranda byla, když jsme si namazali ruce krémem, jak klouzala!

Stříhali jsme ji, trhali, a když se k sobě přiblížila, hezky se sjednotila. Když jsme ji dali do krabičky, ať byla vytvarovaná do jakékoliv formy, po krátké době se pravidelně rozlezla do tvaru pouzdra.

Je to fakt super antistresor. Někdo ji používá i jako prostředek k odnaučení kouření. Je to zajímavé, protože jsou mezi námi nejen kuřáci, kteří jsou závislí na nikotinu, ale také ti, kteří berou cigaretu do úst ze společenského zvyku. Musí prostě něco držet a hýbat s něčím, když jsou mezi přáteli. Takhle mačká plastelínu a ještě se všichni kolem baví.

Šílené?

Taky jsem si to myslela. Ale je to báječná uvolňující závislost. A jak si pořádně odpočinou ruce a prsty od počítače a myši po pořádném mačkání.

 

inteligentní zábava

Píši do několika médií a chci udělat maximum pro www.superrodina.cz, která by se měla stát jedním z nejčtenějších médií na českém internetu. Věřím, že i mnozí čtenáři se rádi budou spolupodílet na tvorbě tohoto specifického média.

Share
error: Obsah je chráněný autorskými právy