Share

Muž, který hacknul Facebook
Spamový král

Užíváním Facebooku se také můžete dostat do sítí FBI. Stejně tam uvízl i 43letý David Frederix, známý též jako „Spamford Wallace“ nebo „spamový král“, který byl ve čtvrtek zatčen v Las Vegas.

superrodina-zpravodajství a kultura

Důvodem k zatčení bylo, že hacknul na 500 000 účtů. Získal tak značné seznamy přátel od listopadu 2008 do března 2009. Tak docházelo k 27 milionům nevyžádaným komentářům na zdi Facebooku, které – jak se lidé domnívali – pocházeli od skutečných přátel. Cílem bylo, že důvěřiví přátelé klikali na dané odkazy ve zprávách a dostali se tak na webové stránky tohoto podivného „blázna“. Snadno tak získal celé jméno, emailovou adresu a hesla. Data byla přesměrována na affiliate weby, které tak Wallacemu zaplatily „značné zisky“ z provozu.

Jeho hackerovský princip se spolehl na chyby, které Wallace objevil na Facebooku. Nejprve testoval odolnost svého spamu mezi dvěma účty na Facebooku a pak to rozjel ve velkém. Dva zkušební účty zněly na jméno David Frederix a Sanford Masterwb Wallace. Testoval jednotlivé varianty spamu s cílem, aby obešel filtrační mechanismus Facebooku.

Jakmile naboural anti-spamové filtry, nic muž už nebránilo k tomu, aby se dostal na seznamy přátel a atakoval jednotlivé zdi.

Žaloba má nyní na 11 obvinění z podvodu a další body. Zároveň se proti Wallacemu již dříve postavil Facebook, ale obviněný dosud nezaplatil způsobenou škodu. Na 711 milionů dolarů činila výše částky, kterou měl uhradit v říjnu 2009. Samozřejmostí je zákaz používání této sociální sítě. Spamovému králi to však bylo jedno a příkaz porušil.

Wallace však nezaútočil na Facebook jako na první sociální síť. Svou proslulost „spammera“ získal už v roce 1990. V roce 2008 měl problémy s MySpace a byl propuštěn na kauci 100 000 dolarů. Nyní čelí hrozbě tříletého vězení nebo i deseti let – podle typu jednotlivých obvinění –  a pokutě až 250 000 dolarů pro každý z šesti podvodů.

Facebook přívítal jeho zatčení pochopitelně s radostí.

„Jsme potěšeni úsilím úřadu státního návladního a FBI, že přivádí spammery před soud,“ řekl Chris Sonderby, šéf bezpečnostní a pátrací rady.

„Před dvěma lety Facebook zažaloval Wallace a federální soud mu nařídil v rozsudku zaplatit 711 milionů za zasílání nevyžádaných zpráv a pošty na zdi lidem na Facebooku. Nyní také Wallace čelí skutečnému uvěznění kvůli jeho protiprávnímu jednání. „

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Transformers 3: Dark of the Moon překročil miliardů v ziscích!
Captain America: První Avenger – dnes startuje v českých kinech – 4. 8. 2011
Co takhle líbat se přes internet?
Očkování proti planým neštovicím zabrání doživotním jizvám
Kde všude kolem nás je jedovatá rtuť?
Kovbojové nebo Šmoulové? Kdo má větší šanci?
Máte strach pomoci zraněnému?
Amy Winehouse hrála na bicí a zpívala až do rána.
George W. Bush natočil s National Geographic dokument o 11. září
Vychovávají počítačové hry masové vrahy?
Nejodvážněší psi světa
Íránské herečky propuštěny na kauci
Jsou evropští nacionalisté víc nebezpeční než islamističtí teroristé?
Matka Amy Winehouse: „Byla to jen otázka času…“
Amy Winehouse – její peklo na Zemi
Nápravné znásilňování lesbiček v Africe, utrpení a smrt
Iránská herečka, která vystoupila ve filmu bez šátku, je držena na neznámém místě
Malá dívka s dospělým hlasem strčí mnohé hvězdy do kapsy
Má Charlie Sheen naději rozbít svou pověst ztroskotance?
Porovnali jsme za vás: Dinopark Plzeň a Dinopark Vyškov
Medvědi se chladí ledem
Maggie oslavila padesátiny

tvorba WWW

Comments are closed.