Share

Transformers 3: Dark of the Moon trhá rekordy ve výdělcích. Podle oficiálních zpráv si ve světě vydělal už 663 milionů dolarů, nepočítaje v to USA. Neboť film se ve Spojených státech stává doslova fenoménem a šílenstvím – Američané propadli transformarské vášni a nechali snímku jen na své půdě vydělat dalších 338,8 milionů dolarů. V Severní Americe se stává filmem roku právě co do sledovanosti.

superrodina-zpravodajství a kultura

Dark of the Moon je desátým filmem v historii, který překročil miliardu dolarů a přináší pro Paramount nejen zajímavé zisky, ale posouvá studio na vyšších příčky úspěšných studií. Filmu k obrovskému úspěchu napomohlo 3D promítání, které celý děj dynamičteji oživuje, jako by  diváci byli interaktivně součástí děje.

Brad Gray, generální ředitel Paramountu, řekl, že Dark of the Moon patří mezi „zásadní milníky v 99 letech existence“ studia.

„Jsme vděčni za mimořádnou práci Michaela Baye a jeho týmu, který vytvářel film, výkonnému producentovi Stevenu Spielbergovi a všem z Paramountu na celém světě, kteří se pomáhali vytvořit tyto nejnovější Transformers, které se staly ze všech dob jedním z deseti nejvýše (v hrubém) vydělávajících filmů  v celosvětovém měřítku,“ řekl Gray.

Rapidní výdělky amerických pokladen se za poslední měsíce zpomalily, ale ve světě film právě nyní graduje, hlavně v 3D verzi.

Úspěšný Dark of the Moon má však v tomto létě podobně výdělečné rivaly: jsou to Disneyho Piráti z Karibiku: Na vlnách podivna a Harry Potter a Relikvie smrti část 2. od Warner Bros. Také oba tyto filmy vyšly v 3D.

Letos v létě se Paramount stal prvním hollywoodským studiem, který dosáhl miliardy dolarů v domácích hrubých ziscích. A je to již pátý super úspěšný rok pro Paramount.

Děj:

V originále nese třetí díl Transformers podtitul „Temná strana Měsíce“. Právě tady před lety posádka první americké měsíční expedice Apollo 11 objevila mimozemské vesmírné plavidlo a moudře si to nechala pro sebe, respektive pro tajné služby. Podle Autobotů, kteří už dvakrát dokázali ochránit Pozemšťany před ničivou invazí jejich zlých konkurentů Deceptikonů, to ale byla zásadní chyba. Chyba, která by mohla zničit celou naši civilizaci, pokud nám Autoboti znovu nepomůžou. Kromě starých známých plecháčů v čele s Optimem Primem a Bumblebeem se na scénu vrací jejich největší lidský spojenec Sam (Shia LaBeouf), životem a bitvami s roboty otřískaný mladý muž, který chce ze všeho nejvíc konečně začít žít normální život. Bohužel už ne po boku šťabajzny Mikaely (Megan Fox), která byla z důvodů, jež znají jen Megan/režisér Bay/představitelé Paramountu, vyškrtnuta ze scénáře. Sama a jeho hormony naštěstí scenárista Ehren Kruger dlouho zahálet nenechá, když mu do cesty přihraje velepohlednou Carly (modelka Rosie Huntington – Whiteley). Ta se naneštěstí stane příčinou Samova dalšího angažmá v nekonečném souboji mezi Autoboty a Deceptikony. Ti se totiž rozhodli zlikvidovat celé Chicago, v němž se Carly právě vyskytuje, a tak se Sam chtě nechtě musí do tohoto města vydat, aby se ji pokusil zachránit. A jen tak bokem i celou lidskou rasu. (oficiální text distributora)

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT
Captain America: První Avenger – dnes startuje v českých kinech – 4. 8. 2011
Co takhle líbat se přes internet?
Očkování proti planým neštovicím zabrání doživotním jizvám
Kde všude kolem nás je jedovatá rtuť?
Kovbojové nebo Šmoulové? Kdo má větší šanci?
Máte strach pomoci zraněnému?
Amy Winehouse hrála na bicí a zpívala až do rána.
George W. Bush natočil s National Geographic dokument o 11. září
Vychovávají počítačové hry masové vrahy?
Nejodvážněší psi světa
Íránské herečky propuštěny na kauci
Jsou evropští nacionalisté víc nebezpeční než islamističtí teroristé?
Matka Amy Winehouse: „Byla to jen otázka času…“
Amy Winehouse – její peklo na Zemi
Nápravné znásilňování lesbiček v Africe, utrpení a smrt
Iránská herečka, která vystoupila ve filmu bez šátku, je držena na neznámém místě
Malá dívka s dospělým hlasem strčí mnohé hvězdy do kapsy
Má Charlie Sheen naději rozbít svou pověst ztroskotance?
Porovnali jsme za vás: Dinopark Plzeň a Dinopark Vyškov
Medvědi se chladí ledem
Maggie oslavila padesátiny
Captain America: Super Soldier