Share

Blízká budocnost rýsuje možnost líbání přes internet. Možná přelomový vynález pro stydlíny nebo lidi s přehnaně hygienickými návyky. Možná jen recese, která však má své vědecké pozadí a úspěšné výsledky.

Polibek přes internet jako opravdový

superrodina-zpravodajství a kultura

Nobuhiro Takahashi, absolvent Školy informačních systémů na Univerzitě elektrokomunikace v Tokiu představil svůj přístroj, díky němuž můžete zažívat, prožívat a vykonávat francouzský polibek s osobou vzdálenou třeba na druhém konci světa.

V ústech sice převalujete jen jakési plastové brčko, to je však připojeno k počítači. Pokud tedy budete mít jedno zařízení v ústech a pohybovat svým jazykem plastovou trubičkou, pak se druhý přístroj sepne a pohybuje stejným způsobem. A pokud váš partner začne reagovat, změní pohyby i vašeho přístroje. Jste tedy ve vzájemné „líbací“ interakci.

Vše je dosaženo pouze otáčivými pohyby, které jsou kontrolovány přes počítač. Odborně se tomu říká bilaterální kontrola a informační úhel otáčení je vzájemně zesílen oběma přístroji tak, aby zůstaly ve stejné pozici.

Momentálně přístroj pracuje jen na jednom osobním počítači, ale budoucnost mluví o možnosti využít ho po síti po celém světě. A zájem by se mohl říšit rychle. Dnes si něco na internetu oblíbíte a zejména prostřednictvím sociální sítě hned šíříte mezi své přátele.

Avšak polibek není jen kontakt, zahrnuje i další smysly, třeba smysl chuti, vnímáme dýchání a vlhkost jazyka. Zájmem vynálezce je pro svůj přístroj získat i tyto hodnoty a učinit na první pohled z nevábné bedýnky s brčkem opravdu silný interaktivní emocionální přístroj.

Nobuhiro Takahashi je velký optimista, který se nebrání  virtuálnímu francouzskému líbání. Co se týká vztahů, já osobně jsem ale trochu skeptik a nedovedu si to v praxi představit. Nicméně všechno ze začátku může vypadat jako šílenství, dokud tomu nepodlehne velké množství lidí, až se nakonec i ta největší bizarnost stane normální součástí života.

Předně mi je jasné, který průmysl rád okoření své placené stránky novým vynálezem, aby lépe a více nalákal klienty.

A rovněž si dovedu představit, jak v nedaleké budoucnosti lidé, kteří sedí v kavárně a popíjí svůj studený nápoj, si beze slov se sklenicí v ruce a brčkem u jazyka naznačí, co nastane, až sednou doma k počítači. Nebo se brčko stane jen „němou“ komunikací předehry, kde počítač pak už bude zbytečný.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT
Transformers 3: Dark of the Moon překročil miliardů v ziscích!
Captain America: První Avenger – dnes startuje v českých kinech – 4. 8. 2011
Co takhle líbat se přes internet?
Očkování proti planým neštovicím zabrání doživotním jizvám
Kde všude kolem nás je jedovatá rtuť?
Kovbojové nebo Šmoulové? Kdo má větší šanci?
Máte strach pomoci zraněnému?
Amy Winehouse hrála na bicí a zpívala až do rána.
George W. Bush natočil s National Geographic dokument o 11. září
Vychovávají počítačové hry masové vrahy?
Nejodvážněší psi světa
Íránské herečky propuštěny na kauci
Jsou evropští nacionalisté víc nebezpeční než islamističtí teroristé?
Matka Amy Winehouse: „Byla to jen otázka času…“
Amy Winehouse – její peklo na Zemi
Nápravné znásilňování lesbiček v Africe, utrpení a smrt
Iránská herečka, která vystoupila ve filmu bez šátku, je držena na neznámém místě
Malá dívka s dospělým hlasem strčí mnohé hvězdy do kapsy
Má Charlie Sheen naději rozbít svou pověst ztroskotance?
Porovnali jsme za vás: Dinopark Plzeň a Dinopark Vyškov
Medvědi se chladí ledem
Maggie oslavila padesátiny
Captain America: Super Soldier