Share

 

Lady Gaga si svým pseudonymem zkrátila jinak své značně dlouhé jméno.

Ve skutečnosti se jmenuje Stefani Joanne Angelina Germanotta, která se narodila 28. března 1986 v New Yorku. Patří v současné době k nejimpozantnějším celebritám a bourá všechny zakořeněné stereotypy o dokonalé hvězdě, které doposud platily.

superrodina-zpravodajství a kultura

Revoltující Madonna

Svým způsobem připomíná začátky Madonny. Ale jen dynamikou revolty, která zvedla ze židlí celý svět. Madonna až přespřílišnou extravagancí a sexuální otevřeností probudila všechny ze studené druhé poloviny dvacátého století. A co navíc – patří stále mezi silné dominantní celebrity, které odmítají zestárnout. Tvrdě na sobě pracuje a produkuje jeden hit za druhým. A nebojí se ani spojit s mladší kolegyní, jenž by jiné mohly považovat za pěveckou sokyni – mluvím tu o Britney Spears. Ba naopak! Podala ji nápomocnou ruku a jejich společný klip Me against the Music přinesl další hudební impuls.

 

Metropolis – mezník v kinematografii

Lady Gaga si zvolila pseudonym podle pro svou dobu znovu inspirativní písničku – Radio Ga Ga od skupiny Queen, ve které byly použity nadčasové záběry z filmu Metropolis, který osobně považuji za na svou dobu naprosto dokonalé a brilantní dílo.

 

 

 

Černobílé ikony

Freddie Mercury

Lady Gaga používá křiklavý make up, který symbolicky navrací do období 80. let. Možná právě proto, že byla ovlivněna Davidem Bowiem, Freddiem Mercury, ale i Madonnou a Michaelem Jacksonem. Těmito „černobílými figurami“. Tím nemyslím, že by jejich styl byl plochý. To bych si vůči takovým kvalitám ani nedovolila. Ale černobílý nebo červenočerný  kostým či makeup byl docela častý. Vzpomeňme na Michaelovo bílé sako s černou košilí, nebo obráceně, černý oděv a k tomu bílé rukavice a bílé ponožky do černých bot. A Freddie Mercury chodil rád v bílém nátělníku, v kostkovaném bílo-černém přiléhavém oblečku, nebo také kombinoval červenou a černou.

Černé výrazné líčení je patrné u mnoha rockových skupin 80. let, nejpatrnější tato extravagance byla u skupiny Kiss.

V létě loňského roku byla Lady Gaga zařazena na 7. místě jako nejmocnější žena světa. Letos už obsadila první příčku.

 

Lady Gaga o sobě prohlásila, že zbožňuje módu. Její výrazný styl je patrný a velmi výstřední. Prý když skládá novou písničku, už přemýšlí, co bude mít při ní na sobě. Není to však jen její impuls a finální verze, s čím se nakonec objeví na koncertě nebo ve videoklipu. K tomu má určenou vlastní skupinu Huas of Gaga, která pro ni připravuje oblečení, účesy, kostýmy a další důležité věci, se kterými přichází Lady Gaga na jeviště. Kvůli svému oblečení už získala značný hold a  obdiv u odborníků.

 

Lady Gaga není žádná modelka. Ve skutečnosti je to velmi malá žena, která měří pouhých 155 cm. Ale ani Madonna či Kylie Minogue moc nevyrostly. Všechny však přesto dokázaly upoutat pozornost.

Někomu však může připadat Lady Gaga jako šílená. Jako ikona, vystřižená z gay časopisu, muž převlečený za ženu nebo fanatická lesbička, která hájí nespoutanou lásku s kýmkoliv kdekoliv.

Lady Gaga se veřejně staví za sexuální rovnoprávnost. Dostala se do křížku s islámskými státy, např. v Malajsii byla její píseň Born This Way místy retušovaná, ale i s katolickou ligou, kde její šéf jmenuje Lady Gaga za vlastní karikaturu.

Díky jejímu make upu je těžké identifikovat, kolik je Lady Gaga let. Vypadá starší než na 25 let, ale na druhou stranu jí to zaručuje, že pokud bude stejný styl držet po další roky, její věk se na první pohled diváků nebude měnit. Zastaví se někde v čase.

 

Lady Gaga se učila hrát na klavír už ve čtyřech letech. V 11 letech napsala svou první klavírní baladu a nastoupila do římskokatolické soukromé školy. A už v necelých 14 letech začala vystupovat v jednom klubu v New Yorku.

 

Na těle má osm tetování. Mezi nejznámější patří symbol Peace, který je inspirován známým zpěvákem Johnem Lennonem.

 

Od května 2010 do května 2011 vydělala 90 milionů dolarů.

 

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Transformers 3: Dark of the Moon překročil miliardů v ziscích!
Captain America: První Avenger – dnes startuje v českých kinech – 4. 8. 2011
Co takhle líbat se přes internet?
Očkování proti planým neštovicím zabrání doživotním jizvám
Kde všude kolem nás je jedovatá rtuť?
Kovbojové nebo Šmoulové? Kdo má větší šanci?
Máte strach pomoci zraněnému?
Amy Winehouse hrála na bicí a zpívala až do rána.
George W. Bush natočil s National Geographic dokument o 11. září
Vychovávají počítačové hry masové vrahy?
Nejodvážněší psi světa
Íránské herečky propuštěny na kauci
Jsou evropští nacionalisté víc nebezpeční než islamističtí teroristé?
Matka Amy Winehouse: „Byla to jen otázka času…“
Amy Winehouse – její peklo na Zemi
Nápravné znásilňování lesbiček v Africe, utrpení a smrt
Iránská herečka, která vystoupila ve filmu bez šátku, je držena na neznámém místě
Malá dívka s dospělým hlasem strčí mnohé hvězdy do kapsy
Má Charlie Sheen naději rozbít svou pověst ztroskotance?
Porovnali jsme za vás: Dinopark Plzeň a Dinopark Vyškov
Medvědi se chladí ledem
Maggie oslavila padesátiny
Captain America: Super Soldier
Papo & Yo – nová hra pro PSN je i životním příběhem
The Dark Knight Rises – Batman končí?
Rosie z Transformers 3 v reklamě na parfém
Toy Story 4 – Chcete pokračování?
Carnivores Ice Age – trailer
Harry Potter – Relikvie smrti, část 2 – trhá historické rekordy v ziscích

 

 

 

 

 

dovolená Německo