Share

šmoulové pixabay

U pokladny s dolary se přetahují dvě filmové novinky, velkorozpočtoví Kovbojové a vetřelci v pátek vydělali na 13 milionů dolarů, ale smykem je předběhli Šmoulové s 13,3 miliony dolary. Kdo má větší šanci?

Kovbojové a vetřelci (2011) :
Cizinec (Daniel Craig), který se probral z bezvědomí poblíž města Absolution, si naprosto vůbec nic nepamatuje. Jediným vodítkem k jeho minulosti je podivný náramek na zápěstí. Celková amnézie je mrzutá věc, obzvlášť když se ocitnete ve městě, které nenávidí lidi odjinud a kde vládne tvrdou rukou nesmlouvavý plukovník Dolarhyde (Harrison Ford), jenž ho řídí metodou pěsti a biče. Absolution žije ve strachu a brzy bude ještě hůř. Shůry přicházejí podivné zvuky a oslepující světla, obyvatelé města beze stopy mizí a nikdo neví, jak se bránit a kdy přijde řada na něj – tomu se říká permanentní teror. Paradoxně právě cizinec, kterého pronásledovali od chvíle, kdy se v jejich městě objevil, se stane jejich jedinou nadějí. Postupně se mu vrací paměť, a jak si vzpomíná, kde byl a co tam prožil, uvědomuje si, že drží v rukou klíč k tajemství, které zdejším kovbojům dává aspoň nějakou naději v boji s technologicky mnohem vyspělejším protivníkem. Otázkou je, jestli mu chronicky nedůvěřiví obyvatelé uvěří a jestli mu Dolarhyde dobrovolně přenechá otěže vlády nad městem. (oficiální text distributora)

 

Šmoulové (2011) :
Rodinná komedie, ve které se pojí animovaný i hraný film, uvádí na plátna kin všem dobře známé modré hrdiny, Šmouly. Zlý čaroděj Gargamel vyžene Šmouly z jejich vesničky a během následného pronásledování všichni společně projdou kouzelným portálem, který je zavede do našeho světa, přímo doprostřed newyorského Central Parku. Malí modří Šmoulové musejí dát hlavy dohromady a najít způsob, jak se dostat zpátky domů do vesničky dříve, než je Gargamel znovu vystopuje. (oficiální text distributora)

Je to skutečně na vážkách. Šmoulové přilákají děti, ale po pravdě – možná na ně ochotně půjdou i starší, od teenagerů po rodiče. Vždyť Šmoulové zasáhli už nejednu generaci! A pořád jsou v kurzu.
Náklady na film Šmoulové činily 110 milionů dolarů. Diváci zde byli zatím spíše mladší 18 let. Sony věří, že Šmoulové se ještě pořádně rozjedou v srpnu.
Kovbojové pro děti rozhodně nejsou. Takže o část publika přicházejí. Na druhou stranu hlavní role obsadila velmi lákavá jména: Daniel Craig, Olivia Wilde a největší lákadlo Harrsion Ford. Stacey Snider a Spielbergův DreamWorks dohlíželi na výrobu a spolufinancovali film 163 miliony dolarů. My se premiéry belgických Šmoulů dočkáme 11. srpna a Kovbojů až 25. srpna.
Ale naštěstí to nejsou jediné nové filmy, které se perou o diváky.

Captain America: První Avenger (2011)
Steve Rogers (Chris Evans) je idealistický mladík, který stejně jako drtivá většina jeho vrstevníků touží vstoupit do armády, aby mohl Americe pomoci zdolat nacisty, až se jeho země zapojí do Druhé světové války. Jenže nemá sebemenší šanci, protože je podměrečný a neduživý a jediným jeho předpokladem je zarputilost, s jakou se nechává opakovaně vyhazovat od odvodových komisí. Ta ve finále rozhodne o tom, že ho vyberou jako vhodného kandidáta pro unikátní vědecký experiment, který má Americe produkovat Supervojáky. Jeho premiéra se vydaří a ze Stevea se díky vědeckému týmu vedeném Dr. Erskinem (Stanley Tucci) stane dokonalá lidská bytost. Na boj s nacisty přesto nedojde, protože se zjeví mnohem nebezpečnější nepřítel. Tajná organizace HYDRA, vedená všehoschopným gaunerem Johannem Schmidtem (Hugo Weaving), totiž začala spřádat vlastní plány na ovládnutí světa. Jejich nedílnou součástí má být i tajná formule Dr. Erskina na výrobu Supervojáků. Steve Rogers dostane štít, který se stane jeho poznávacím znamením, skupinku schopných parťáků a vyrazí do mise, která mu může zajistit nesmrtelnost. Nebo přinést smrt. (oficiální text distributora)

 

Kapitán vstoupí do našich kin už 4. 8. V Americe už stihl vydělat téměř osm milionů dolarů v druhém vysílacím týdnu. Divákům je zde přístupný od 22. července.
Třetím novým filmem z distribuce Warner Bros je komedie Bláznivá, ztracená láska, která k nám dorazí až ve školním roce – 15. 9. 2011.

Bláznivá, ztracená láska (2011)
Čtyřicetiletý Cal Weaver (Steve Carell) prožívá svůj sen – má dobrou práci, hezký dům, skvělé děti a za manželku lásku ze střední školy. Když ale zjistí, že ho jeho žena Emily (Julianne Moore) podvádí a chce se s ním rozvést, jeho „dokonalý“ život vezme rázem za své. A co je horší – Cal se ocitne ve světě svobodných, jenže sám už několik desítek let nerandil, a tak zažívá jeden neúspěch za druhým. Volné večery tráví sám v místním baru, kde utápí špatnou náladu. Cala vezme pod ochranu Jacob Palmer (Ryan Gosling) – pohledný sportovec lehce po třicítce. Aby Jacob Calovi pomohl zapomenout na jeho ženu a začít nový život, otevře mu zcela nové obzory: flirtující ženy, pánské jízdy a také nový styl. Cal a Emily nejsou jediní, kdo hledá lásku. Calův třináctiletý syn Robbie se zamiloval do sedmnáctileté chůvy Jessicy, která si zase myslí na Cala. Navzdory Calovu „znovustvoření“, jeho srdce nelze předělat a zdá se že právě to ho stále vede tam, kde začal. (oficiální text distributora)

Bláznivá komedie v hlavní roli s Carell-Ryan Goslingem a Emmou Stone už ve Spojených státech hezky odstartovala s 6,6 miliony dolarů po prvním vysílacím pátku.