Share

george-bush-153461_640K desátému výročí teroristických útoků z 11. září připravil National Geographic dokumenty o 11. září a zabití bin Ládina. Premiéra se koná 28. srpna. Slavnostně ji otevřel na tiskové konferenci bývalý americký prezident George W. Bush. Vynořil se tak ze svého dobrovolného exilu, který si vybral i kvůli svému pichlavému vztahu s médii.

Speciály ohledně výročí teroristického útoku na Dvojčata a zároveň v souvislosti s dopadením bin Ladina připravuje více stanic. Goerge Bush věnoval několik exkluzivních rozhovorů pro National Geographic. National Geographic připravuje i další dokumenty k tématu – jeden se bude zabývat důsledným přezkoumáním uběhlých let a pak znovu stanice odvysílá dvoudílný dokument z roku 2005 o 11. září 2001, kterou při premiéře sledovalo téměř 18 milionů diváků.

Peter Schnall, který má na starosti tyto dokumenty, se připravoval na rozhovor s bývalým americkým prezidentem čtyři měsíce. Když George Bush s interview souhlasil, nechtěl ani dopředu vidět otázky, jen požádal, aby se rozhovor vešel do dvou dnů a týkal se pouze 11. září 2001.

Schůzku plánovali ještě před 1. květnem, kdy se pak náhle svět dozvěděl o smrti bin Ládina. Schnall se obával zrušení exkluzivity, ale i když mu Bush řekl, že měl na 500 nabídek v souvislosti se zavražděním teroristy č. 1., odmítl je. Schnalla však přijal. Natočený dokument působí temným tónem. Schnall není vidět, ani nejsou slyšet jeho otázky. Prezidentovo vyprávění není komentované, je jen přerušované zpravodajskými záběry. Jediný hlas, který celý příběh vypráví, je George Bushe.

MB

Nejnovější příspěvky na webu:

Život je právo, ne povinnost

Život je právo, ne povinnost

13. Únor 2018

První premiérou v roce 2018 v Městském divadle Mladá Boleslav bude inscenace Teď mě zabij, současného kanadského dramatika Brada Frasera. Režie se ujal umělecký šéf Petr Mikeska. Hra je příběhem otevírajícím téma sexuality hendikepovaných a nabízí citlivý pohled do intimního života lidí s postižením. Dalším silným tématem hry je eutanazie. Premiéra se uskuteční 23. 2. 2018 od 19:00 na Velké scéně. Hra Teď mě zabij je příběhem jedné rodiny, která žila šťastně až do osudového okamžiku. Ten zamíchá kartami a navždy změní životy všech členů a jejich přátel. Nehody se totiž stávají a musíme jim čelit, ať chceme nebo ne. To důležité je ale

Ztratila všechno, našla mnohem víc

Ztratila všechno, našla mnohem víc

26. Leden 2018

Místo svatby smuteční obřad. Aimee se měla vdávat a teď kráčí za rakví svého snoubence. Ale co se vlastně stalo a proč musela přijít o Všechno, co máme? Aimee poznala Jamese, když byli oba malé děti. Jejich mnohaleté přátelství postupně přerostlo v hlubokou životní lásku. Touha a náklonnost logicky vykrystalizovala v žádost o ruku a zasnoubení. Jenže James dva měsíce před svatbou zmizel kdesi v Mexiku, a pak jeho bratr Thomas pouze vyzvedl mrtvé tělo. Aimee tedy nakonec ve svůj plánovaný svatební den oplakává milovaného muže na jeho pohřbu. Plna zoufalství utíká před zármutkem, toužící zavřít se v tichu a klidu, pryč od všech blízkých.

Radmila Zrůstková: Domácí nápoje pro zdraví

Radmila Zrůstková: Domácí nápoje pro zdraví

21. Leden 2018

Skvělý nápad: vzít čistou studenou vodu a ovoce, zeleninu, bylinky a květiny….Vodu s vyluhovanými snítky máty zná snad každý, ale tady se celý nápad rozvíjí do nádherné křišťálové čistoty. A není to jen krásnou obálkou knihy, řekla bych…. Celý ten nápad je tak svěží, že budete mít okamžitě chuť si nějaký takový nápoj vymacerovat. Čistá voda osvěží na těle i na duchu. Je nejen naší součástí, ale i přenašečem informací… To je také stará známá pravda. Voda v sobě umí nosit energie toho, co do ní bylo vloženo. Ne vždy máme k dispozici vodu z čisté „studánky“, nebo měkkou dobrou vodu, na které si pochutnáte, ale v takovém případě

Ruby Roth: A proto nejíme zvířátka

Ruby Roth: A proto nejíme zvířátka

21. Leden 2018

Přiznám se narovinu, že nejsem veganka ani vegetariánka. Že se zvířátky mám soucit někdy až příliš velký a pro okolí nepochopitelný, takže mi podobná kniha byla docela zářezem do černého svědomí. Tak by miluješ zvířátka, a přitom si je dáš k obědu? Řízeček pěkně osmažený a k večeru hrnek studeného mléka nebo sýrové orgie? A co kravičky v kravíně a co to kuře, jehož prsa ti leží na talíři? Ne, nebojte se, není to taková hrůza, jako jsem si malovala v černých snech. Ale přesto bych k této knize ráda řekla několik postřehů. V první řadě je určena nejmenším dětem, je vhodná na vtipné prohlížení, snad i