Share

 

Osmý a poslední film Harry Pottera, produkovaný společností Warner Bross, se světu představí 15. července. Filmy celosvětově vydělaly více než šest miliard dolarů, z knih z celé ságy pak více než 450 milionů dolarů.

Warner Bros musel zaplatit sto milionů dolarů studiu Leavesden, kde se poslední díl natáčel.

Komplex Leavesden je ve vlastnictví Warner Bros od roku 2010, kdy si ho společnost pořídila jako svou stálou evropskou základnu.

Sledujte informace v rubrice Harry Potter

Nachází se na místě bývalé továrny na Rolls-Royce na Leavesdenském letišti, které bylo důležitým centrem výroby letadel pro druhou světovou válku. To je zhruba 30 kilometrů severozápadně od centrálního Londýna. První film se zde točil v roce 1995, ale věhlasnější jsou filmové série Harryho Pottera. Podle informací z wikipedie bychom měli na google map stále vidět z leteckého pohledu část z kulis.

 

Kouzelnické hůlky

Kolik hůlek potřeboval Harry Potter?

Harry Potter je opravdový kouzelník, který svými příběhy vydělal neuvěřitelná jmění a říká se, že navrátil děti zpátky ke knížkám. O jeho magii není pochyb, vždyť jen během natáčení celé ságy jeho hlavní hrdina Daniel Radcliffe doslova opotřeboval zhruba 70 kouzelnických hůlek a možná by stálo za hřích, aby se staly symbolem nějaké sběratelské vášně, neboť hůlky jsou od sebe všechny odlišné. Neexistuje jedna jediná stejná hůlka. Nebyly totiž předem vyrobeny na zakázku, ale podle aktuální potřeby se vytvářely na místě, kde se film točil. A to platí o všech hůlkách pro všechny kouzelníky. Ani Weasleyova dvojčata neměla stejné hůlky. Jsou proto i odlišné na délku – v rozměrech 13 -15 cm. I když v průběhu let dětské ručičky rostly, hůlky zůstávaly stejně dlouhé. Pro dospělé kouzelníky nebyly vytvořeny hůlky delší. Nejpropracovanější design však měla Brumbálova hůlka.

Brýle, košťata

Kolik brýlí potřeboval Harry Potter?

Jaká byla vlastně Harryho létající košťata?

Radcliffovi brýle se staly symbolem a image pro kouzelníka Harryho. Pomohl některým dětem, které měly komplex z nošení brýlí. Staly se tak duchovními parťáky malého kouzelníka. Mnohé chtěly mít stejný tvar jako Harry. Radclife při natáčení všech dílů spotřeboval na 160 brýlí.

Čarodějnická košťata nebyla ze dřeva, jak byste mohli očekávat. K jejich výrobě se posloužil kvalitní lehký titan, jaký se používá do letadel.

Kolik byste mysleli, že bylo obrazů na mramorovém schodišti? Celkem se jich spotřebovalo 250. A naleznete tam i tváře producentů Davida Heymana a Davida Barrona. Tuhle jedinečnou příležitost nechat se zvěčnit na věky si nenechali ujít.

Slavná je i parní lokomotiva, která vezla Harryho a jeho přátele do Bradavic. Je to slavný Olton Hall, postavený v dubnu 1937. Na lokomotivě se v průběhu let podepsali častí vandalové – sprayeři – a záchrana lokomotivy tak stála tisíce liber.

 

 

ohlo by vás také zajímat:

 

Harry Potter – zajímavé perličky z natáčení

Transformers 3 – a vy jste ho ještě neviděli?