Share

 

 

Ve filmové sáze Harryho Pottera vyjma kouzel a různých triků prošlo také mnoho zvířátek. Největší množství zvířat v jednom dni bylo ve třídě profesorky Minervy McGonagallové, a to na 60 kousků! Největším zvířetem ve filmu byl hroch. Nejmenším pak stonožka. V kanceláři první náměstkyně ministra kouzel, Dolores Umbridgeové, se nacházelo 40 koťat. Ti se pak předala novým majitelům, kteří nejspíš ani nemají tušení, jaká slavná koťátka dostala. Celkem prý bylo v sériích Harryho Pottera na 250 zvířat – nepočítaje v to hmyz.

Sledujte informace v rubrice Harry Potter

Kolik bylo užito oblečení?

Podstatně více bylo použito kostýmů. Týká se to na 25 000 kusů a více než 600 školních uniforem pro Harryho Pottera. Nejvíce oblečení bylo užito v bitevních scénách v díle Harry Potter a Relikvie smrti v boji se 400 Smrtijedy a zloději a pak ve velkém sále, kde se najednou nacházelo 400 dětí a učitelů.

Ron zvrací slimáky

V díle Harry Potter a tajemná komnata známe scénu, kdy Ron zvrací slimáky. Pro slabší žaludky – buďte v klidu, nebyly to praví slimáci. Nic takového. Jednalo se jen o oslizlé loutky. Co se týká příchutě slizu, pak Ron si objednal pomerančovou, aby netradiční žaludkyzvedající zážitek byl snesitelnější.

Zubaři a šampóny

V plné pohotovosti byl nejvíce zubař. Občas bylo potřeba nahradit kymácející se či vypadlé zuby, které utrpěly nejčastěji v davových scénách.

Harry Potter a Relikvie smrti ještě spolkl na 190 litrů šamponů a kondicionéru, 55 litrů různých barev na vlasy. Všechny díly spotřebovaly 2182 litrů šamponů a kondicionérů, což by stačilo vyplnit 28 van.

Takže až si budete mýt vlasy, vzpomeňte si na Harryho. Krásné lesklé vlasy, to je taky umění.

 

// < ![CDATA[
// < ![CDATA[
// < ![CDATA[
//
// < ![CDATA[
// < ![CDATA[
// < ![CDATA[
//

 

Comments are closed.