Share

Ani Číňané nejsou stydlíni ohledně sexu a erotických pomůcek. Chinadaily vypráví příběh 27leté výtvarnice, která od září 2009 si s chutí prohlédne na internetu sexuální pomůcky téměř každý týden. „Byla jsem zvědavá, jaké výrobky se dělají a jestli opravdu mohou zlepšit sexuální život,“ řekla výtvarnice, která nechtěla zveřejnit své jméno.

Ale není jediná. K dispozici nejsou oficiální statistiky o pročtu prodejen v Číně se sexuálními hračkami a pomůckami, včetně erotického prádla, ale odhaduje se, že se jedná zhruba o 200 000 obchodů, které vyprodukují roční tržby ve výši nejméně 100 miliard jüanů (14,7 miliard dolarů). Za posledních pět let vzrostl počet online obchodů se sexuálním zbožím na tisíce, řekl Lin Degang, člen Rady Čínské sexuologické asociace, akademické společnosti zaměřené na sexuální zdraví.

Nicméně s výjimkou kondomů žádné jiné sexuální výrobky se v Číně nesmí propagovat ani v televizi, v rádiu nebo v tištěných médiích. Ale co se týká internetu – tady žádné omezení neexistují. A to je právě ráj pro tento byznys.

Nejsilnější spotřebitelskou skupinou na internetu jsou lidé ve věku mezi 20 a 40 lety, v obchodech pak lidé 35 – 55 let. Ti na internetu však stráví více času vyhledáváním a vybíráním toho, co chtějí, než zákazníci v obchodech. Obchody, které ještě nejsou aktivní na internetu, se pochopitelně cítí pod velkým tlakem. A několik prodejen už zaznamenalo nižší tržby. Podle jednoho prodejce je některým lidem trapně při vstupu do obchodu a snaží se rychle vybrat a ještě rychleji odejít. Tento stud v anonymitě při online prohlížení samozřejmě nemají.

Podle některých Číňanů je moderním trendem posílat sexuální hračky novým párům jako dárek. Mohou to dostat i jako svatební dar od přátel nebo svědků. Když prý je nevěsta plachá koupit si erotickou hračku na vlastní pěst, její kamarádky by měly mít dostatek odpovědnosti, aby poznaly, co ve skutečnosti nevěsta chce.

Ne každý Číňan si je však jistý, že erotické hračky jsou zdravé.

Xia Xueluan, profesor sociologie na Pekingské univerzitě, řekl, že veřejnost, zejména mladší generace, by měla rozvíjet zdravý sexuální život se svými milými nebo přítelkyně, či jejich manžely.

„Benevolence pro sexuální hračky bude škodlivá pro lidi, fyzicky i psychicky, protože by měli mít přirozený sexuální život,“ uvedl Xia.

Navzdory vztyčenému káravému prstu profesora sociologie se lidé však nebrání nákupu erotických hraček a stále více odhazují svou plachost..

 

 

 

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:
Captain America: Super Soldier
Papo & Yo – nová hra pro PSN je i životním příběhem
The Dark Knight Rises – Batman končí?
Rosie z Transformers 3 v reklamě na parfém
Toy Story 4 – Chcete pokračování?
Carnivores Ice Age – trailer
Odhalený plakát Dva a půl chlapa
Odhalený plakát Dva a půl chlapa – rozcestník
Ukradené děti z Nepálu
Harry Potter – Relikvie smrti, část 2 – trhá historické rekordy v ziscích
Harry Potter: Zajímavé perličky z natáčení
Magie Harryho Pottera – jak to bylo doopravdy
Jak se mluvilo v Ráji? Mluvil Adam hebrejsky, španělsky či welšsky?
Botanická zahrada v Praze – místo pro opravdový relax
Princ William a Kate Middletonová navštívili Los Angeles

Comments are closed.