Share

 

Národní muzeum

Historická budova Národního muzea se na pět let návštěvníkům zcela uzavře. Tato architektonicky skvostná a turisty přitažlivá budova je totiž v havarijním stavu. Oficiální zpráva Národního muzea uvádí důvody nutných oprav: „Od svého postavení nebyla budova významněji opravována. Poškodily ji i dva vojenské útoky v letech 1945 a 1968. Pokud by v brzké době nezačala obnova této výjimečné stavby, hrozilo by jí uzavření z bezpečnostních důvodů. Cílem náročné rekonstrukce je tak zachránit významnou národní kulturní památku a proměnit ji v moderní muzejní prostor.
Díky uvolněným prostorám v historické budově a jejímu propojení s novou budovou NM rozšíří Národní muzeum své výstavní prostory v centru Prahy na dvojnásobek (na 11 300 m2).“

Na stránkách Národního muzea můžeme již delší dobu shlédnout odpočítávající hodiny do uzamknutí před veřejností. Působí to na mne značně depresivně.

Naposledy historická budova je otevřená veřejnosti 7. 7. a definitivní uzavření platí od 8. 7. 2011. Po té budou demontovány expozice.

Oprava budovy začne v prosinci tohoto roku a skončí v červnu 2015. Rekonstruovaná budova bude bezbariérová s dětskými koutky, s prostory pro dětské kočárky, s kavárnou apod.
Přestože budova bude uzavřena, děti mají možnost do prvního srpna účastnit se soutěže, kterou pořádá Národní muzeum v Praze. Úkolem je, jak si děti představují, že bude muzeum vypadat v roce 3000.

Zdroj: www.nm.cz

Námět vznikl v souvislosti s připravující výstavou Muzeum 3000, což má být „reprezentativní výstava současných trendů moderních multimediálních a expozičních technologií. Výstava je připravována v souvislosti s plánovanou rekonstrukcí historické budovy Národního muzea, jejíž součástí bude vytvoření nových stálých expozic s využitím moderních výstavních a zobrazovacích technologií. Návštěvníkům se představí řada firem z oblastí audiovizuální prezentace, 3D technologií, výstavních modelů a rekonstrukcí, výstavního mobiliáře, osvětlovací a průvodcovské techniky,“ uvádí stránky. Shlédnout výstavu lze však jen v krátkém čase od 13. 7. do 27. 7. 2011.

 

 

Zjistit Google Pagerank, S-rank a Jyxorank

 

Zdroj: Národní muzeum - virtuální prohlídka

 

Zdroj: Národní muzeum - virtuální prohlídka

Zdroj: Národní muzeum - virtuální prohlídka