Share

 

Transformers: Dark of the Moon, u nás známý jako Transformers 3, „Temná strana Měsíce“ od počátku svého zveřejnění – a že je to jen pár dnů – vydělal už téměř čtvrt bilionů dolarů. V českých kinech běží od posledního školního dne.

Děcka dostala vysvědčení a kina spustila komerčně výdělečný Transformers 3.

Už je to pár let, co posádka americké expedice Apollo 11, která přistála na Měsíci, objevila mimozemské plavidlo. Informace se však nedostala na veřejnost. Vše zůstalo v utajení. Jenže právě to utajení způsobilo značné komplikace. Autoboti nás už dvakrát ochránili a právě tito zachránci tvrdí, že zamlžení skutečnosti byla zásadní chyba. Přicházejí krutí Deceptikonové, kteří jsou sto zničit celou naši planetu. A Autoboti nám musí znovu pomoci. Na scénu se opět vrací Sam (Shia LaBeouf), který se seznámí s Carly (Rosie Huntington – Whiteley). Sam se musí zapojit do záchrany Chicaga a zachránit svět.

Film se stal trhákem. Není to můj žánr, a tak jsem v šoku. Říkám si, v čem je kouzlo takových přetechnizovaných pohádek, že lidé jak šílení navštěvují kina a stavějí na první příčky takové filmy. Já tomu bezpochybně nerozumím, ale producenti ano. Jinak by do filmu tohoto charakteru neinvestovali a dnes by si opět neplnili kapsy miliony, které ještě narostou. Transformers 3 jsou teprve na začátku svého lukrativního běhu.

Jen v Jižní Koreji prý „úchvatný debut“, jak píše hollywoodreporter vygeneroval na 28 milionů dolarů, v Hong Kongu vice než 118 tisíc dolarů. Velké zisky přišly z Filipín, Thajska, Malajsie, Singapuru a Spojených arabských emirátů, dále Peru a Panamy. Ani Brazílie nezůstala zostuzena. Lidé dále v Indii a Turecku jsou po Transformers 3 doslova šílení.

Tmavá strana Měsíce se stává zřejmou konkurencí Pirátů z Karibiku, jehož poslední díl vydělal na 260,4 milionů dolarů v prvních pěti dnech. Nebylo by třetího pokračování, kdyby předchozí dvě nebyly tak výdělečné. A vydavatel filmu čeká na závěrečná čísla ke konci července z Japonska a Číny a vidí to velmi optimisticky.

A koho nezajímají mimozemské boje, nejspíš půjde na pokračování animovaných Aut, které zaznamenávají také značné obraty a docela se pěkně drápou se svými zisky na Transformery. Zatímco my koukáme na pohádky jako Ratatouile a podobné a jsme dojatí kvalitní prací, ani si neuvědomujeme, co za tím vším stojí. Velmi dobře propagovaný dobrý nápad dokáže vydělat miliony dolarů.

A proto nejspíš nemám šanci stát se milionářkou. Protože dobrých a hodně dobrých nápadů mám nespočet – jako mnoho dalších – ale ke komerčnímu dotažení už nemám dispozice. Snad se na mne jednou nalepí taková Štěstěna jako na dříve tolik zoufalou J. K. Rowlingovou. Často ve štěstí napomáhají konexe a lobby, ale někdy je opravdu Štěstěna shovívavá a uvědomí si, proč na tom světě vlastně je.

A tak vznikají nové věci a mění životy lidem, kteří v to už dříve ani nedoufali.

 

 

Mohlo by vás také zajímat:

 

Magie Harryho Pottera – jak to bylo doopravdy

 

Harry Potter – zajímavé perličky z natáčení

 

 

 

Transformers 3 – www.superrodina.cz

Zjistit Google Pagerank, S-rank a Jyxorank