Share

Guo Wei

Představte si, že sedíte na představení tanečního vystoupení a na pódiu se v bocích vlní mladý muž. Je stroze oděn, ale vy nejste na žádné noční show. Tento muž prezentuje arabskou taneční kulturu, která je však především doménou žen. Jak se budete tvářit na muže, břišního tanečníka? Když jsem viděla jednoho slovenského odvážlivce v televizním soutěžním pořadu pro nové talenty, byla jsem po pravdě z něho značně v rozpacích.

 

A také jsem si myslela, že s touto specialitou musí být bezpochyby jediný na světě.

Jenže jsem se mýlila. Na světě existují kurzy a taneční školy a Čína před lety získala i prvního světového profesionála, jménem Guo Wei.

Zajímavá videa s Guo Wei

Jeho dráha k profesionalitě nebyla lehká. Lidé na jeho vystoupení koukali se značným despektem a studenti se styděli napodobovat „sexuální“ pohyby. Ale Guo to nevzdával. Nejprve nabídl studentům aerobik, pak do něho přidával prvky hip hopu a po té postupně naopak ubíral z původního a nasazoval břišní tanec. Brzy si ho lidé oblíbili. A Guo procestoval celý svět.

Říká se, že moderní doba sebou přinesla emancipaci. Většinou je to však ve spojení s ženským feminismem. Od počátečních bojů za ženská práva a možnost studovat, až po pracovní nasazení v profesích, ve kterých si člověk i před krátkou dobou nedovedl ženu představit. Nejspíš lze považovat za nejsilnější ženský emancipační průlom vstup do armády a za nejméně sexy a antiženský pohled řízení a ovládání bagru, jeřábu a podobných monster. Někdy se boje za rovnoprávnost spíše přelijou ve smutné vyčerpávání ženské křehkosti v těžké dřině.

video - youtube

Ale o emancipaci mužských rolí se příliš nemluví. A přitom jsou taky zřejmé. Když si poprvé oblékli dámské šaty a veřejně s nimi vystoupili. Když se někteří začali o sebe více starat, aby se nám ženám zalíbili, a získali tak přezdívku metrosexuál.

Nebo když se začnou vlnět v bocích, jak bylo doposud známé jen u svůdných ženských břišních tanečnic.

Upřímně, šli byste na vystoupení mužského interpreta břišního tance?

 

 

 

Zjistit Google Pagerank, S-rank a Jyxorank